چین ۲ ماهواره اینترنتی را به مدار لئو فرستاد

چین

چین دو ماهواره اینترنتی را برای آزمایش فناوری‌های ۵G و ۶G به مدار لئو پرتاب کرد.

به گزارش اتحادنیوز، چین روز شنبه دو ماهواره آزمایشی را برای کشف فناوری‌های ارتباطی یکپارچه فضایی و زمینی به فضا پرتاب کرد. این ماهواره‌ها با موفقیت وارد مدار پایین زمین در ارتفاع 500 کیلومتری شده‌اند.

یکی از آنها ماهواره China Mobile 01 است که توسط اپراتور دولتی مخابراتی China Mobile و شرکت اینترنتی ماهواره ای چینی UBINEXUS توسعه یافته است. این نخستین ماهواره پردازش سیگنال در جهان است که مجهز به سیستم عامل 5G در زمین است. China Mobile 01 با استفاده از پوشش گسترده ماهواره‌ای می‌تواند سیگنال‌های 5G را به مکان‌هایی که تحت پوشش  اینرنتی شبکه‌های زمینی نیستند، ارسال کند.

ماهواره آزمایشی دیگر که Xinghe  نام دارد، دارای یک طراحی مناسب برای 6G است که به طور مشترک توسط China Mobile و آکادمی نوآوری برای ریزماهواره های آکادمی علوم چین توسعه داده شده است.

 China Mobile درخصوص پرتاب این دو ماهواره گفت: ماهواره‌های مدار لئو در مقایسه با ماهواره های مدار بالا که در ارتفاع 36000 کیلومتری کار می‌کنند، مزایای تاخیر کم و سرعت انتقال داده بالا را ارائه می‌دهند. ماهواره‌های مدار پایین زمین پلتفرم‌های حیاتی برای شبکه‌های فضایی یکپارچه آینده هستند.

توسعه منظومه‌های ماهواره‌ای در مقیاس بزرگ می‌تواند به جبران شکاف‌های پوشش سیگنال در شبکه‌های تلفن همراه زمینی و گسترش خدمات اینترنت ماهواره‌ای با پهنای باند بالاتر به مناطق دورافتاده، اقیانوس‌ها و بخش هوانوردی کمک کند.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان