حملات بی‌سابقه رژیم اسرائیل به رفح/ ۱۰۰ نفر شهید و ۲۳۰ نفر زخمی شدند

حملات بی‌سابقه

حملات بی‌سابقه و جنایتکارانه رژیم صهیونیستی به منطقه رفح در جنوب نوار غزه صدها شهید و زخمی به‌جای گذاشته است.

به گزارش اتحادنیوز، به‌خلاف ادعای رسانه‌های آمریکا مبنی بر اینکه رژیم اسرائیل در ادعاهای خود مبنی بر حمله به رفح جدی نیست، ارتش این رژیم  بامداد امروز دوشنبه حملات توپخانه‌ای، موشکی و هوایی بی‌سابقه‌ای به این منطقه و شهر رفح داشت که بر اثر آن تاکنون بیش از 100 نفر شهید و 230 نفر دیگر زخمی شده یا زیر آوار مانده‌اند.

منابع خبری گزارش دادند که از ساعات اولیه بامداد امروز شهر رفح که بیشترین جمعیت نوار غزه را در خود جای داده است، هدف حملات موشکی، توپخانه‌ای و هوایی رژیم صهیونیستی قرار گرفته است. بر اساس گزارش‌های منتشرشده، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از بامداد امروز تاکنون بیش از 50 بار رفح را بمباران کرده‌اند.

رفح، نام شهری مرزی در نوار غزه است که نزدیک مصر است. گذرگاه رفح دسترسی جنوبی نوار غزه تقاطع رفح در نقطه مرزی با مصر است که به‌عنوان خط فیلادلفیا نیز شناخته می‌شود.

نوار غزه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , رفح ,

آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد که جمعیت شهر رفح در نوار غزه که پیش از شروع جنگ 300 هزار نفر بود، بعد از شروع جنگ به بیش از 1.2 میلیون نفر افزایش یافته است.

رژیم صهیونیستی در ابتدای جنگ ادعا می‌کرد که فقط شمال غزه را بمباران خواهد کرد و به مردم گفت که خانه‌های خود را رها کنند و به جنوب غزه بروند، این در حالی است که در این مدت 1.9 میلیون نفر از ساکنین غزه خانه‌های خود را رها کرده و به رفح پناه آورده‌ و در آنجا آواره شده‌اند.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان