رئیس جمهور آمریکا به پنهان کردن اطلاعات جنگ افغانستان متهم شد

رئیس جمهور آمریکا

بازپرس ویژه آمریکا در گزارشی اعلام کرد رئیس جمهور کنونی آمریکا به طور عمدی اطلاعات جنگ آمریکا در افغانستان را پنهان کرده است.

به گزارش اتحادنیوز، «رابرت هور» بازپرس ویژه آمریکا در گزارشی اظهارداشت: «جو بایدن» رئیس جمهور این کشور حین خروج از معاونت ریاست جمهوری در سال 2017، به طور عمدی اطلاعات محرمانه‌ای را درباره جنگ افغانستان و برخی مسائل امنیتی پنهان کرده است.

شبکه «ای ‌بی ‌سی ‌نیوز» اعلام کرد که بایدن به‌دلیل پنهان کاری درباره اسناد طبقه‌بندی شده با اتهامات کیفری روبه‌رو نخواهد شد.

رابرت هور تصریح کرد: این اسناد شامل یادداشت دست‌نویس به باراک اوباما رئیس‌ جمهور پیشین آمریکا در سال 2009 در مخالفت با افزایش نیروها در افغانستان و یادداشت‌های مربوط به نشست‌های اطلاعاتی و امنیت ملی این کشور بوده است.

در این گزارش آمده است: «تحقیقات ما شواهدی را کشف کرد که نشان می‌دهد رئیس جمهور بایدن عمداً مطالب محرمانه را پس از معاونیتش در زمانی که یک شهروند خصوصی بود پنهان و سپس افشا کرده است».

با این حال، بازپرس ویژه آمریکا دلایلی را برای این امر یادآور شد که بایدن متهم نیست که احتمالاً این اسناد را در زمانی که معاون رئیس جمهور بود به خانه‌اش برده باشد.

تحقیقات در مورد پنهان کردن اسناد طبقه بندی شده توسط رئیس جمهور آمریکا یک سال پیش زمانی آغاز شد که برخی از این اسناد در خانه او و همچنین در یک دفتر خصوصی که بایدن در فاصله زمانی دوران خدمتش در سال 1998 از آن استفاده می کرد، پیدا شد.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان