عمده تجاوزات اسرائیل در دوره دموکرات‌ها بوده است

اسرائیل

 عمده تجاوزات اسرائیل در دوره دموکرات‌ها بوده است امریکا و رژیم صهیونیستی که در ابتدا دنبال اشغال نوار غزه و نابودی حماس بودند امروز می گویند نابودی حماس ممکن نیست و باید کشور مستقل فلسطین ایجاد شود.

به گزارش اتحادنیوز،امریکا و رژیم صهیونیستی که در ابتدا دنبال اشغال نوار غزه و نابودی حماس بودند امروز می گویند نابودی حماس ممکن نیست و باید کشور مستقل فلسطین ایجاد شود.

نماینده ویژه رییس جمهور در امور افغانستان تاکید کرد که این مساله نشانه عقب نشینی و شکست رژیم صهیونیستی است.

به گزارش ایراف؛ حسن کاظمی قمی، با اشاره به حمایت افکار عمومی جهان از فلسطین گفت “رژیم صهیونیستی بازنده جنگ در نوار غزه بوده است.”

وی در یک برنامه تلویزیونی شبکه افق تاکید کرد: “با وجود اینکه وضعیت انسانی و بهداشتی در غزه بسیار بحرانی است، ولی نه شاهد فشار مردم بر حماس هستیم و نه مهاجرت مردم به بیرون از باریکه را می‌بینیم.”

نماینده ویژه رییس جمهور در امور افغانستان همچنین گفت که “امریکا و رژیم صهیونیستی در ابتدا به دنبال آن بودند که نوار غزه اشغال شود و مردم فلسطین به منطقه ای دیگر منتقل شوند، بعد اعلام کردند که حماس را از بین می برند و اداره فلسطین را به تشکیلات خودگردان می سپارند، حالا می گویند که از بین بردن حماس غیرممکن است و باید کشور مستقل فلسطین تشکیل شود. این نوعی اعتراف به شکست رژیم صهیونیستی در جنگ نوار غزه است.”

کاظمی قمی با تاکید بر اینکه حماس بازوی نظامی و قلب تپنده مقاومت فلسطین است، گفت که فلسطینیان هرگز دست از حمایت از حماس برنمی دارند.

وی در ادامه توضیح داد: “مقامات صهیونیستی می‌دانند ادامه جنگ به مصلحت نیست و تاکنون فقط ۲۰ درصد ظرفیت نیروهای مقاومت وارد نبرد شده است و علاوه بر غزه، جبهه‌های مختلفی توسط حزب الله لبنان، یمن و عراق گشوده شده است”

وی با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری در امریکا نمی تواند سیاست های کلی این کشور را در قبال رژیم صهیونیستی و جنگ در نوار غزه تغییر دهد، توضیح داد: “معروف است که جمهوری‌خواهان جنگ طلب هستند ولی عمده تجاوزات اسرائیل زمانی بوده که دموکرات‌ها در آمریکا بر سر کار بوده‌اند؛ امروز هم می‌بینیم دولت بایدن که دموکرات است بیشترین حمایت را از نتانیاهو و جنگ در غزه دارد. همچنین تجاوز به یمن در زمان دولت های دموکرات‌ اتفاق افتاده و داعش را هم دولت اوباما به وجود آورد.”

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان