چین: افغانستان نباید از جامعه بین‌المللی کنار گذاشته شود

چین

پس از واکنش گسترده به اقدام چین در پذیرش سفیر طالبان، سخنگوی وزارت خارجه این کشور گفت افغانستان نباید از جامعه بین المللی حذف شود.

به گزارش اتحادنیوز، «وانگ ونبین» سخنگوی وزارت خارجه چین در پاسخ به واکنش‌ها درباره پذیرفتن سفیر حکومت طالبان گفت این یک ترتیب دیپلماتیک عادی است و افغانستان نباید از جامعه بین‌المللی کنار گذاشته شود.

وی افزود: سیاست چین در قبال افغانستان همیشه روشن بوده است. چین به عنوان یک همسایه و دوست دیرین افغانستان همواره سیاست خارجی دوستانه‌ای در قبال همه مردم افغانستان دنبال کرده و روابط دیپلماتیک و تعامل با افغانستان در زمینه‌های مختلف را حفظ کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین با عادی خواندن این توافق دیپلماتیک تاکید کرد امیدوار است جامعه بین‌المللی بتواند تماس‌ و تعامل با حکومت موقت افغانستان را تقویت و آن را تشویق کند به نگرانی‌های بین‌المللی فعالانه پاسخ دهد.

وانگ ونبین همچنین گفت جامعه جهانی باید در کنار افغانستان از بازسازی و توسعه و مبارزه با تروریسم در این کشور حمایت کند و به صلح و رفاه در منطقه یاری رساند.

پذیرفتن سفیر طالبان از سوی رئیس‌جمهوری چین با واکنش‌های گسترده‌ای مواجه شد. در کنار سیاستمداران و فعالان مدنی افغانستان، شماری از کشورها از جمله آمریکا نیز به آن واکنش نشان داد.

«متیو میلر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از چین خواست در مورد چگونگی ارتباط با حکومت طالبان شفاف‌سازی کند.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان