نشست مشورتی افغانستان در قطر

نشست

نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان در بروکسل با وزیران خارجه‌ پاکستان و اندونزی درباره نشست مشورتی افغانستان در قطر گفتگو کرد.

به گزارش اتحادنیوز، «توماس نیکلاسون» نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان شب گذشته(پنجشنبه، 12 بهمن) در ایکس نوشت با «جلیل‌ عباس جیلانی» وزیر خارجه دولت موقت پاکستان در مورد حمایت اتحادیه اروپا از مردم افغانستان، آموزش، توسعه اقتصادی، حکومتداری و امنیت در این کشور و همچنین نشست نمایندگان ویژه کشورها در امور افغانستان در دوحه صحبت کرده است.

وزارت خارجه پاکستان هم در اطلاعیه‌ای کوتاه نوشت جیلانی و نیکلاسون در مورد تحولات منطقه، از جمله وضعیت صلح و امنیت تبادل نظر کرده‌اند.

بر اساس این اطلاعیه، جیلانی بر استفاده بهینه از فرآیندهای گفتگو برای تقویت همکاری‌های معنادار تأکید کرده است.

نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان در یک پیام جداگانه از دیدار خود با «رتنو مرسودی» وزیر خارجه‌ اندونزی نیز خبر داد.

نشست مشورتی

وی اظهار داشت در این دیدار نیز درباره وضعیت افغانستان، اهمیت تعامل بین‌المللی و فرصت‌های آموزشی برای همه و هدف مشترک برای کار در راستای برگزاری نشست سازنده سازمان ملل در دوحه تبادل نظر کرده‌ است.

نشست نمایندگان ویژه کشورها در امور افغانستان به میزبانی دبیرکل سازمان ملل متحد قرار است در روزهای 18 و 19 فوریه(29 و 30 بهمن) در دوحه برگزار شود.

هدف از برگزاری این نشست «بحث در مورد چگونگی رویکرد افزایش مشارکت بین‌المللی درباره افغانستان به‌گونه منسجم، هماهنگ و ساختارمند با در نظرگرفتن توصیه‌های ارزیابی مستقل در مورد این کشور» گفته شده است.

هنوز روشن نیست که از افغا‌نستان چه کسانی در این نشست دعوت شده‌اند، اما «محمد عبدالکبیر» معاون سیاسی نخست‌وزیر طالبان گفته است از هیئت حاکمه افغانستان نیز برای حضور در نشست دعوت شده است.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان