صدوهفدهمین روز «طوفان الاقصی»|کشته‌شدن ۳ نظامی صهیونیست در غزه

صدوهفدهمین روز

کشته‌شدن سه نظامی صهیونیست و زخمی‌شدن دو تن دیگر، ارزیابی و نگاه مثبت صهیونیست‌ها به توافق تبادل اسرا و آتش‌بس احتمالی، ادعای سنتکام در رهگیری موشک ارتش یمن از مهمترین تحولات بامدادی صدوهفدهمین روز از طوفان الاقصی است.

به گزارش اتحادنیوز، رسانه‌های رژیم اسرائیل به نقل از ارتش این رژیم از کشته شدن سه نظامی و زخمی شدن دو دیگر در درگیری‌های 24 ساعت گذشته نوار غزه خبر دادند.

فرماندهی ستاد مرکزی ارتش آمریکا مدعی شد که یک موشک کروز ضدکشتی ارتش یمن را در دریای سرخ رهگیری و منهدم کرده است.

کاربران محترم مهمترین تحولات  روز 117 طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

10:03- ارتش یمن: ناوشکن آمریکایی را در دریای سرخ هدف قرار دادیم

 «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که نیروی دریایی یمن، با موشک دریایی مناسب، ناوشکن «یو اس اس گریولی» آمریکا را در دریای سرخ هدف قرار داد. 

09:35- اعلام رسمی آمار تلفات ارتش رژیم صهیونیستی/ افزایش کشته‌ها به 566 نظامی و  افسر

ارتش رژیم صهیونیستی که همچنان سیاست سانسور شدید در خصوص تلفات و خسارتهای نظامی خود را ادامه می‌دهد، رسما به افزایش تلفات خود به 566 نظامی و افسر از هفتم اکتبر و 223 کشته از زمان آغاز تجاوزات نظامی به نوار غزه اعتراف کرده است.

09:26- حملات توپخانه‌ای ارتش رژیم صهیونیستی به خان یونس و تل الزعتر

ارتش رژیم صهیونیستی اطراف بیمارستان ناصر در خان یونس و منازل مردم در مرکز این شهر و نیز بیمارستان العوده در منطقه تل الزعتر در شمال نوار غزه را با توپخانه هدف قرار داد.

09:07- یورش نظامیان صهیونیست به قلقیلیه در کرانه باختری

نظامیان رژیم صهیونیستی امروز به شهر قلقیلیه در کرانه باختری حمله کردند که طی آن جوانان مبارز به مقابله با آنها پرداختند.

09:02- هدف قرار گرفتن یک تانک در غرب غزه

گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس اعلام کرد که رزمندگان مقاومت موفق شدند یک دستگاه تانک ارتش رژیم صهیونیستی را با راکت یاسین 105 در غرب غزه هدف قرار دهند.

القسام همچنین از درگیری شدید بین رزمندگان مقاومت و نظامیان رژیم صهیونیستی در غرب غزه خبر داد و گفت در این درگیری‌ها تلفاتی بر دشمن وارد شده است.

08:39- اطراف بیمارستان ناصر در خان‌یونس هدف حمله قرار گرفت

منابع خبری گزارش دادند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی طی چند حمله متوالی مناطق نزدیک بیمارستان ناصر در خان‌یونس واقع در جنوب نوار غزه را بمباران کردند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، نظامیان رژیم صهیونیستی اطراف بیمارستان ناصر را هدف حملات توپخانه‌ای قرار دادند.

08:34-یورش صهیونیست‌ها به قلقیلیه در کرانه باختری

منابع محلی فلسطینی امروز چهارشنبه از یورش صهیونیست‌ها به شهر «قلقیلیه» در کرانه باختری خبر دادند.

خبرگزاری فلسطینی «شهاب» گزارش داد، مبارزان فلسطینی در پی یورش صهیونیست‌ها به این شهر با آنان درگیر شدند.

مهمترین تحولات بامدادی روز 117 طوفان الاقصی

یورش نظامیان صهیونیست به کرانه باختری

نظامیان رژیم اسرائیل بامداد امروز چهارشنبه به نابلس، جنین و طولکرم یورش بردند و در درگیری بین متجاوزین و جوانان فلسطینی در طولکرم یک نفر زخمی شده است.

تظاهرات ضدصهیونیستی اردنی‌ها

صدها تن از مردم اردن در منطقه اربد این کشور در حمایت از فلسطینیان و محکومیت جنایت‌های صهیونیست‌ها دست به تظاهرات زدند.

هلاکت 3 نظامی صهیونیست در غزه

رسانه‌های رژیم اسرائیل گزارش می‌دهند که ارتش رژیم اسرائیل به کشته شدن سه تن از نظامیان خود در درگیری‌های دیروز غزه اذعان کرده است.

بنا به گزارش رسانه‌های عبری، سرگروهبان «یووال نیر هید»، گروهبان «گابریل چانی» و سرباز صفر «نتزر شیمشی» در درگیری با نیروهای مقاومت غزه کشته شده‌اند.

پنتاگون: در حال تحقیق به‌روی نفوذ پهپاد به پایگاه‌مان در اردن هستیم

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) طی بیانیه‌ای بامداد امروز چهارشنبه علی‌رغم تکذیب دولت اردن، بر هدف قرار گرفتن نیروهای آمریکایی در این کشور عربی تأکید کرد و گفت که هم‌اکنون در حال تحقیق به‌روی نفوذ پهپاد به پایگاه نظامیان آمریکا در اردن است.

پنتاگون مدعی شده است که گروه‌های عراقی این حمله را انجام داده‌اند.

رسانه‌های صهیونیستی: ارزیابی‌ها از مذاکرات تبادل اسرا مثبت است

کانال تلویزیونی 12 رژیم اسرائیل گزارش داد: در حالی که مذاکرات برای دست‌یابی به توافق تبادل [اسرا] همچنان ادامه دارد، کشورهای میانجی درباره امضای توافق طی روزهای آینده اعلام خوش‌بینی کرده‌اند و فردا (امروز چهارشنبه) هیئت حماس وارد قاهره خواهد شد تا پاسخ رسمی خود به پیشنهادها را ارائه دهد و در اسرائیل ارزیابی‌ها حکایت از آن دارد که این مذاکرات و توافق مثبت خواهد بود.

تماس نخست‌وزیر کانادا با امیر قطر

دفتر نخست‌وزیری کانادا بامداد امروز چهارشنبه از تماس جاستین ترودو، نخست وزیر این کشور با تمیم بن حمد، امیر قطر درباره اوضاع در غرب آسیا خبر داد و اعلام کرد  که دو طرف طی این تماس تلفنی درباره نیاز به یک مسیر جهت تضمین صلح دائم برای فلسطینیان و صهیونیست‌ها رایزنی کردند.

🔸ترودو همچنین بر حمایت کشورش از راه‌حل دو دولتی تأکید کرده و بار درگیر خواستار آزادی همه اسرای صهیونیست شده است.

فشار بایدن به تل‌آویو برای توقف ماجراجویی در شمال فلسطین اشغالی

رسانه‌های رژیم اسرائیل گزارش دادند که فشارهای دولت بایدن به رژیم اسرائیل نقش مهمی در تصمیم به توقف جنگ در شمال داشته است.

درگیری‌های شدید در شمال‌غرب شهر غزه (شمال)

خبرگزاری شهاب فلسطین گزارش داد که درگیری‌های شدیدی بین نظامیان ارتش رژیم اسرائیل و نیروهای مقاومت فلسطین در شمال غرب شهر غزه رخ داده است.

انتقال 2 نظامی صهیونیست از غزه با بالگرد

بیمارستان بلنسون صهیونیست‌ها از انتقال دو نظامی صهیونیست به این بیمارستان از غزه با بالگرد خبر داد و گفت که حال یکی از آن‌ها وخیم است.

بمباران اردوگاه النصیرات

هواپیماهای رژیم اسرائیل مناطق غربی اردوگاه النصیرات واقع در مرکز غزه را بمباران کردند که در اثر بمباران اطراف مدرسه العروبه در النصیرات بیش از 10 نفر از آوارگان فلسطینی زخمی شدند.

زخمی‌شدن یک فلسطینی در یورش صهیونیست‌های‌ شهرک‌نشین

خبرگزاری فلسطین گزارش داد که در یورش صهیونیست‌های شهرک‌نشین به خانه شهروند فلسطینی در روستای بیتللو واقع در شمال رام‌الله صاحب خانه زخمی شده‌ است.

سنتکام مدعی رهگیری موشک ارتش یمن شد

فرماندهی ستاد مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) مدعی رهگیری موشک کروز ارتش یمن شد که به‌ادعای آمریکایی‌ها به‌سمت کشتی‌ای در دریای سرخ شلیک شده بود.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان