حضور کاردار هند در نشست کابل/ دهلی در مسیر ارتقای روابط با طالبان

کاردار هند

درحالی‌که هند پیش از نشست کابل، به‌طور رسمی اعزام کاردار خود به افغانستان را تأیید نکرده بود، دیپلمات ارشد این کشور در نشست روز گذشته طالبان حاضر شد.

به گزارش اتحادنیوز، کاردار سفارت هند در کابل در نشست «ابتکار همکاری منطقه‌ای افغانستان» اظهار داشت دهلی‌نو فعالانه در ابتکارات بین‌المللی و منطقه‌ای در مورد افغانستان شرکت کرده و از هر تلاشی که به ثبات و توسعه افغانستان منجر می‌شود، حمایت می‌کند.

وی با تاریخی خواندن روابط هند با افغانستان بر همکاری دو کشور با لزوم حفظ و در نظر گرفتن منافع افغان‌ها تأکید کرد.

به گزارش «تلویزیون ملی»، این دیپلمات هندی در ادامه نیز با تأکید بر تمایل دهلی به توسعه روابط تجاری با افغانستان، در مورد گسترش روابط تجاری از طریق بندر چابهار و افزایش کمک‌های این کشور به افغانستان سخنرانی کرد.

از حضور این دیپلمات ارشد هندی در کابل در حالی رونمایی شد که وزارت خارجه این کشور تاکنون به‌طور رسمی اعزام کاردار خود به افغانستان را تأیید نکرده بود. پیش از این دهلی اعلام کرده بود به‌دلیل پیش بردن مسائل کنسولی تنها یک تیم فنی از هند به کابل اعزام شده است.

این در حالی است که در پی عدم همکاری دهلی با دیپلمات‌های دولت غنی، مسئولان سابق این سفارتخانه را ترک کرده‌اند و اکنون سفارت افغانستان توسط دیپلمات‌های نزدیک به طالبان اداره می‌شود.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان