طالبان: با ۴۰ سفارتخانه افغانستان ارتباط داریم

طالبان

معاون سخنگوی وزارت خارجه حکومت طالبان اظهار داشت هیئت حاکمه افغانستان با ۴۰ سفارتخانه این کشور در کشورهای مختلف در ارتباط است.

به گزارش اتحادنیوز، «ضیااحمد تکل» معاون سخنگوی وزارت خارجه حکومت طالبان اظهار داشت کابل در بیش از دو سال گذشته توانسته با 40 سفارتخانه افغانستان در کشورهای مختلف ارتباط برقرار کند.

وی افزود: امارت اسلامی با توجه به وضعیت سیاسی و اقتصادی منطقه و جهان، سیاست خارجی متوازن واقتصادمحور را انتخاب و برای تحقق آن تلاش کرده است.

تکل تصریح کرد:  ما با مقام‌های کشورهای پاکستان، ایران، هند، امریکا، روسیه، ژاپن، چین، مالزی، کشورهای اروپایی، نمایندگان اتحادیه اروپا، کشورهای آسیای‌میانه، کشورهای شرق‌میانه، نمایندگان سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی، صلیب سرخ و سازمان همکاری اسلامی دیدار داشته‌ایم.

وی همچنین ملاقات برخی از مقام‌های طالبان با شماری از مسئولان و نمایندگان نهادهای جهانی و نیز اشتراک «امیرخان متقی» در نشست‌های بین‌المللی از جمله نشست سازمان کشورهای اسلامی در اسلام‌آباد، نشست چین، نشست سه‌جانبه قطر، نشست آنتالیا، نشست نروژ، نشست تاشکند و شرکت در نشست وزرای امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان در چین را از دستاورد‌های این سیاست عنوان کرد.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان