واکنش مقاومت فلسطین به تسلیم شدن آنروا در برابر خواست صهیونیست‌ها

واکنش

مقاومت فلسطین به تسلیم شدن آنروا در برابر خواست صهیونیست‌ها که منجر به توقف کمک‌های مالی آمریکا و غرب به این نهاد شده، واکنش نشان داد.

به گزارش اتحادنیوز، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: ما بیانیه کمیسر کل آنروا مبنی بر فسخ قرارداد تعدادی از کارمندان این آژانس را که بر اساس ادعاهای صهیونیست‌ها صورت گرفته است؛ محکوم می‌کنیم.

در بیانیه حماس آمده است: ما توصیف شدن مقاومت ملت فلسطین دراین بیانیه را به عنوان «تروریسم» به شدت محکوم می‌کنیم چرا که معتقدیم موضع‌گیری‌های سیاسی در خصوص منازعه جزو وظایف آنروا نیست.

حماس افزوده است: درخواست آنروا برای آزادی اسرای (صهیونیست) نزد مقاومت مداخله در چیزی است که به آنها ارتباطی ندارد و در حیطه اختیارات آنان نیست. بنابراین پرواضح است که آنروا از سوی کشورهای حامی تروریسم صهیونیستی و به بهانه ادامه حمایت‌های مالی هدف نوعی باج گیری قرار گرفته است.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: اعلام توقف کمک‌های مالی دولت آمریکا و برخی از دولت‌های غربی نظیر کانادا، فنلاند و سایرین به آژانس اشتغال و کاریابی برای فلسطینیان« آنروا» به منزله مشارکت واقعی آنان  در جنگ نسل کشی رژیم صهیونیستی با حمایت برخی از دولت‌های غربی علیه مردم فلسطین است.

جنبش جهاد اسلامی در این بیانیه تاکید کرده است: زمان اعلام توقف و قطع بودجه آنروا همزمان با صدور آرای دیوان بین المللی دادگستری مبنی بر اقدام دشمن صهیونیستی به نسل کشی در غزه ؛ شاخص و نشانه‌ای آشکار از قصد این کشورها برای مجازات ملت فلسطین به دلیل مقاومت در برابر جنایات دشمن صهیونیستی علیه آنان است.

جهاد اسلامی هشدار داد: هرگونه تلاش برای آسیب رساندن به آنروا عواقب جدی برای کل منطقه درپی خواهد داشت. ما بار دیگر تاکید می‌کنیم هر گونه تلاش‌ها برای از بین بردن مساله و آرمان فلسطین به لطف پایداری و مقاومت ملت فلسطین شکست خواهد خورد.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان