سازمان ملل: نمایندگان زنان افغانستان در نشست قطر حضور خواهند داشت

سازمان ملل

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد قرار است نماینده‌های زنان افغان، جامعه مدنی و نمایندگان برخی کشورها در نشست دوحه درباره افغانستان حضور داشته باشند.

به گزارش اتحادنیوز، «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در یک نشست خبری اعلام کرد قرار است نماینده‌های زنان افغان، جامعه مدنی و نمایندگان برخی کشورها نیز در نشست مشورتی سازمان ملل برای افغانستان در دوحه قطر حضور داشته باشند.

دوجاریک اظهار داشت: این نشست، نشست تعقیبی نمایندگان افغانستان و سازمان‌های منطقه‌ای است که همه در آن جمع می‌شوند، ما نقش مهمی در سازماندهی این نشست نداریم. فقط در تاریخ 18 تا 19 ماه فوریه (28 و 29 بهمن) در دوحه حضور خواهیم داشت؛ بخشی از این رویداد با حضور نمایندهای زنان افغان، نماینده‌های جامعه مدنی و سایر نمایندگان اجتماعی برگزار خواهد شد.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل پیش از این گفته بود هدف نشست قطر بحث در مورد چگونگی رویکرد افزایش مشارکت بین‌المللی به شیوه‌ای منسجم، هماهنگ و ساختاریافته، از جمله از طریق در نظر گرفتن توصیه‌های ارزیابی مستقل در مورد افغانستان است.

در این نشست از طالبان نیز برای حضور دعوت شده است و به گفته «اسکات اسمیت» رئیس بخش سیاسی هیئت نمایندگی سازمان ملل در افغانستان(یوناما) موضوع به رسمیت شناخته شدن طالبان نیز در نشست قطر بررسی خواهد شد.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان