شمار زندانیان خارجی در زندان‌های افغانستان اعلام شد

شمار زندانیان

مسئولان اداره امور زندان‌های حکومت طالبان شمار زندانیان خارجی در زندان‌های افغانستان را اعلام کرد.

به گزارش اتحادنیوز، «حبیب‌الله بدر» معاون نظامی اداره تنظیم امور زندان‌های حکومت طالبان علام کرد 25 شهروند خارجی به دلایل جنایی در زندان‌های افغانستان زندانی هستند.

وی افزود در مجموع بیش از 19 هزار نفر در افغانستان، شامل 800 زن زندانی هستند و بیش از 200 نفر از زندانیان را نیز اعضای طالبان هستند.

بدر به «طلوع نیوز» گفت: زنان حدود 800 تا 850 نفر از زندانیان را تشکیل می‌دهند و روند به‌گونه‌ای است بعضی از آنها آزاد می‌شوند و بعضی دیگر تازه به زندان می‌آیند و بقیه زندانیان همه مرد هستند.

وی خاطرنشان کرد پس از به قدرت رسیدن طالبان، با درنظرداشت فرمان عفو رئیس طالبان، حدود 100 هزار نفر از زندان‌های سراسر افغانستان آزاد شدند.

معاون نظامی اداره تنظیم امور زندان‌ها همچنین تأکید کرد تلاش‌ها برای ایجاد قانون برای اصلاح زندانی‌ها و امور زندان‌ها نیز جریان دارد .

بدر همچنین اعلام کرد بیش از 1500 نفر از اتباع افغانستان که در زندان‌های ایران به سر می‌بردند به افغانستان منتقل شده‌اند و اکنون مدت حبس خود را در زندان‌های این کشور سپری می‌کنند.

این مقام طالبان اعلام نکرده است زندانیان خارجی در افغانستان تبعه کدام کشورها هستند، اما پیش از این کابل تأیید کرده بود شماری از شهروندان آمریکایی در بازداشت هستند.

اخیراً نیز «وادنت پاتل» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به اتباع این کشور هشدار داد تا به افغانستان سفر نکنند.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان