زمان دومین نشست مشورتی سازمان ملل برای افغانستان اعلام شد

نشست

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد دومین نشست مشورتی سازمان ملل برای افغانستان ماه آینده میلادی در دوحه قطر برگزار خواهد شد.

به گزارش اتحادنیوز، «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد نشست دو روزه این سازمان برای افغانستان در تاریخ 18 و 19 فوریه(29 و 30 بهمن) با اشتراک نمایندگان ویژه کشورهای منطقه افغانستان در قطر برگزار می‌گردد.

دوجاریک هدف این نشست را بحث در مورد چگونگی رویکرد افزایش مشارکت بین‌المللی به شیوه‌ای منسجم، هماهنگ و ساختاریافته، از جمله از طریق در نظر گرفتن توصیه‌های ارزیابی مستقل در مورد افغانستان اعلام کرد.

سخنگوی سازمان ملل بدون اظهارات بیش‌تر دراین‌باره گفت جزئیات چارچوب نشست و سایر ترتیبات هنوز در حال کار است.

پیش از این نیز «سید رسول موسوی» مدیرکل آسیای جنوبی وزارت خارجه ایران از برگزاری یک نشست منطقه‌ای پیش از برگزاری نشست دوحه خبر داده بود.

موسوی گفته بود در نشست منطقه‌ای کابل حضور نمایندگان ایران، پاکستان، روسیه و چین حتمی است و این نشست را نشان دهنده توجه ویژه همسایگان افغانستان به صلح، ثبات و رفاه مردم این کشور و امنیت در منطقه دانست.

پیش‌تر «اسکات اسمیت» رئیس بخش سیاسی هیئت نمایندگی سازمان ملل در افغانستان(یوناما) گفته بود در نشست قطر موضوع به رسمیت شناخته شدن طالبان نیز بررسی خواهد شد.

وی همچنین گفته بود این نشست قرار است با حضور نمایندگان 20 کشور جهان برگزار شود و برای حضور طالبان نیز در آن تلاش‌هایی صورت گرفته است؛ با این حال هنوز دعوت از طالبان در این نشست قطعی نشده است.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان