صدودهمین روز «طوفان الاقصی»| لاوروف: آمریکا مانع آتش‌بس در غزه است/ ۷ شهید

صدودهمین روز «طوفان الاقصی»

اظهارات وزیر خارجه روسیه در مورد سنگ‌اندازی آمریکا در آتش‌بس برای غزه، بمباران مرکز و جنوب این منطقه که دست‌کم ۲۰ شهید و زخمی داشته است و یورش به کرانه باختری از مهمترین تحولات بامدادی سرزمین‌های اشغالی فلسطین است.

به گزارش اتحادنیوز، ارتش رژیم اسرائیل در صدودهمین روز از طوفان الاقصی، حملات هوایی و توپخانه‌ای به شهرهای خان‌یونس و رفح در جنوب غزه انجام داد که بر اثر آن شماری از غیرنظامیان فلسطینی شهید یا زخمی شده‌اند.

***************************************

09:21 ـ هلاکت 200 نظامی ذخیره ارتش اسرائیل از آغاز جنگ غزه

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که از آغاز جنگ زمینی غزه، 200  نظامی ذخیره ارتش  رژیم اسرائیل در غزه به هلاکت رسیده‌اند.

09:01 ـ شهادت 50 فلسطینی در تجاوزات رژیم اسرائیل به خان‌یونس

منابع فلسطینی امروز گزارش دادند که در حملات 24 ساعت اخیر ارتش رژیم صهیونیستی به خان‌یونس در جنوب غزه، 50 فلسطینی به شهادت رسیده و 120 نفر دیگر زخمی شده‌اند.

مهم‌ترین تحولات بامدادی صدودهمین روز «طوفان الاقصی»

بمباران جنوب غزه

ارتش رژیم اسرائیل با توپخانه و از آسمان در چند نوبت شهرهای خان‌یونس و رفح را بمباران کرد. در شهر رفح این حملات منجر به زخمی شدن پنج نفر شده است و احتمال شهید شدن تعدادی دیگر وجود دارد.

یورش بامدادی به کرانه باختری

نظامیان رژیم اسرائیل بامداد امروز چهارشنبه به چند منطقه در کرانه باختری از جمله رام‌الله، جنین و سلفیت یورش بردند، در جنین آن‌ها چهار جوان فلسطینی را ربودند.

لاوروف: آمریکا مخالف آتش‌بس در غزه است

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در جلسه شورای امنیت سازمان ملل در مورد غزه گفت که شورای امنیت در ایفای نقش خود برای پایان دادن به خونریزی در غزه به‌دلیل ایالات متحده آمریکا که مخالف دعوت به آتش‌بس است، شکست خورده است.

لاوروف گفت: ما پیشنهادات و پیش‌نویس طرح‌هایی را برای توقف جنگ در غزه ارائه کردیم ولی آمریکا مانع شد.

وزیر خارجه روسیه افزود: اسرائیل مانع از ارسال دارو به شمال غزه از سوی سازمان بهداشت جهانی شده و بیش از 150 کارمند سازمان ملل را کشته است.

وی همچنین تأکید کرد: اسرائیل به فلسطینیان در کرانه باختری حمله می‌کند و اماکن مقدس در شهر قدس [اشغالی] را هتک حرمت می‌کند، تشدید تنش در جنوب لبنان خطرناک است.

وزیر خارجه روسیه همچنین تأکید کرد: این فلسطینیان هستند که سرنوشت خود را تعیین می‌کنند. هر گونه تلاش برای تحمیل اراده بر آن‌ها به اسم مهندسی اجتماعی غیر قابل پذیرش است.

7 شهید در بمباران مرکز غزه

بمباران خانه‌ای در منطقه جبالیای نوار غزه منجر به شهادت هفت نفر و زخمی شدن 15 تن دیگر شد.

حملات توپخانه‌ای صهیونیست‌ها به جنوب غزه

توپخانه ارتش رژیم اسرائیل مدارس اطراف بیمارستان ناصر شهر خان‌یونس را هدف قرار دادند.

پیامدهای جنگ‌ طولانی از نظر صهیونیست‌ها

روزنامه جروزالم‌پست نوشت: جنگ طولانی‌مدت مجموعه‌ای از هزینه‌های دردناک خواهد داشت: کشته شدن اسرا و صدها نظامی، ضربه مهلک به اقتصاد و فاجعه راهبردی در تنش با دولت بایدن.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان