دیدار معاون قوه قضائیه ایران با وزیر خارجه طالبان در کابل

ایران و طالبان

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در سفر به کابل با وزیر خارجه حکومت طالبان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اتحادنیوز، «کاظم غریب‌آبادی» معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر ایران که در راس هیئتی به افغانستان سفر کرده است با «امیرخان متقی» وزیر خارجه حکومت طالبان درباره موضوعات مختلف مربوط به دو کشور گفتگو کرد.

در این دیدار که «حسن کاظمی قمی» نماینده ویژه رئیس جمهور نیز حضور داشت، غریب آبادی درباره مقابله جدی با تروریسم و گروه‌های تکفیری و تشکیل کمیته مشترک قضایی، انتقال تجربیات قضایی ایران به افغانستان، انتقال محکومان و استرداد مجرمان گفتگو کرد.

یادآور می‌شود هیات ایرانی در بدو ورود مورد استقبال مقاماتی از شورای قضایی، وزارت دادگستری و وزارت خارجه هیات حاکمه افغانستان قرار گرفت.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و هیئت همراهش قرار است با رئیس شورای قضایی، دادستان کل و برخی از اعضای شورای قضایی حکومت افغانستان درباره مسائل و موضوعات مشترک تبادل نظر کند.

گفتنی است که رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه ایران و معاون قضایی دادگستری کل استان تهران نیز در این سفر، هیئت کشورمان را همراهی می‌کند.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان