طالبان: برای سلامت مردم افغانستان نیازمند همکاری با ایران هستیم

سلامت

وزیر بهداشت حکومت طالبان اظهار داشت ما برای تقویت نظام آموزش درمانی و سلامت مردم افغانستان نیازمند همکاری با ایران هستیم.

به گزارش اتحادنیوز، «قلندر عباد» وزیر بهداشت حکومت طالبان در حاشیه اجلاس جهانی امنیت بهداشت در اسلام‌آباد اظهار داشت: افغانستان نیازمند تجربیات ایران در حوزه بهداشت است.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست گروه 5، گفت: ما در ایران شاهد پیشرفت‌های این کشور در حوزه‌های مختلف خدمات رسانی به مردم، بهداشت عمومی و مقابله با بیماری‌های عفونی بودیم و ما معتقدیم این یک فرصت مناسب برای افغانستان برای گسترش همکاری‌های دوجانبه است.

عباد افزود: همکاری مشترک ایران و افغانستان با درک شرایط متقابل می‌تواند باعث ایجاد فرصت ویژه‌ای در بهبود سلامت مردم کشور افغانستان شود، زیرا سلامت و بهداشت مردم از هر سیاستی به دور است.

وزیر بهداشت حکومت طالبان تأکید کرد: افغانستان نگاه رو به جلو به بهره‌برداری از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلامت، تقویت سیستم بهداشت عمومی و کنترل بیماری‌های عفونی دارد.

وی همکاری افغانستان با همسایگان به ویژه ایران را بسیار مهم برشمرد و افزود: چالش‌های حوزه بهداشت، ویروس و بیماری‌های واگیردار هیچ مرز و محدوده‌ای نمی شناسد لذا مشارکت ملت‌ها و همکاری‌ میان دولت‌های منطقه برای غلبه بر چالش‌های مشترک در حوزه بهداشت و سلامت اجتناب ناپذیر است.

عباد همچنین اظهار داشت: افغانستان مشتاق همکاری با ایران و استفاده از تجربیات سازنده این کشور در حوزه آموزش درمان، داروسازی و تقویت نیروی انسانی است.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان