تصویب قطعنامه شورای امنیت علیه یمن

تصویب

شورای امنیت سازمان ملل بدون در نظر گرفتن کشتار صهیونیست‌ها در غزه، قطعنامه پیشنهادی آمریکا را در محکومیت آنچه حملات یمنی‌ها ‌به کشتی‌ها در دریای سرخ خواند، تصویب کرد.

به گزارش اتحادنیوز، شورای امنیت سازمان ملل پیش نویس قطعنامه آمریکا را در محکومیت آنچه حملات یمنی‌ها ‌به کشتی‌ها در دریای سرخ خواند تصویب کرد و خواستار توقف فوری این حملات شد.

این قطعنامه با 11 رای موافق 15 عضو شورای امنیت به تصویب رسید. روسیه و چین به آن رای ممتنع دادند.

سخنگوی جنبش انصارالله یمن در اولین واکنش به  تصویب قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت علیه یمن آن را «بازی سیاسی» دانست و خواستار رفع محاصره فوری علیه بیش از دو میلیون فلسطینی ساکن نوار غزه شد.

نماینده روسیه قطعنامه شورای امنیت را سیاسی خواند و گفت: کشتار غزه باید متوقف شود زیرا این عامل اصلی وضعیت کنونی در دریای سرخ است.

 وی افزود: ما به بند (پیش نویس قعطنامه پیشنهادی در شورای امنیت) مبنی بر حق دولت‌ها برای پاسخ به هرگونه حمله اعتراض داریم.

نماینده روسیه تاکید کرد: حل و فصل درگیری در غزه راه حل است و توقف جنگ بسیاری از خطرات تشدید تنش را برطرف می‌کند.

در همین ارتباط،  نماینده چین در شورای امنیت گفت: متاسفیم که قطعنامه شورای امنیت در مورد یمنی‌ها شامل آتش بس در غزه نمی‌شود.

وی افزود: آنچه دریای سرخ شاهد آن است بازتاب خارجی درگیری در غزه است و ما خواهان توقف اقدامات خصمانه در غزه شدیم.

از سوی دیگر، نماینده آمریکا در شورای امنیت مدعی شد: حوثی‌ها(ارتش یمن) بار دیگر با حمله‌ای پیچیده سعی کردند بر مسیرهای کشتیرانی تجاری تأثیر بگذارند.

وی همچنین بدون هیچ مدرکی به طرح اتهام زنی علیه ایران برآمد و مدعی شد که  ایران سامانه‌های پیشرفته از جمله پهپاد و موشک را به حوثی‌ها(ارتش یمن) منتقل کرده است.

نماینده دولت الجزایر در شورای امنیت نیز گفت: ما نمی توانیم ارتباط بین حملات یمن در دریای سرخ و آنچه سه ماه در غزه جریان  دارد را نادیده بگیریم.

نماینده الجزایر تاکید کرد: شورای امنیت نمی‌تواند احساسات جهان عرب و اسلام را در نتیجه بمباران کور و بی هدف غزه نادیده بگیرد.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان