طالبان: داعش دشمن مشترک ایران و افغانستان است

داعش

معاون سیاسی نخست‌وزیر طالبان در دیدار با سفیر و نماینده ویژه ایران، گروه تروریستی داعش را دشمن مشترک ایران و افغانستان دانست.

به گزارش اتحادنیوز، «محمد عبدالکبیر» معاون سیاسی نخست‌وزیر طالبان با «حسن کاظمی قمی» سفیر و نماینده ویژه ایران در افغانستان دیدار کرد.

عبدالکبیر در ابتدای این دیدار بخاطر حادثه تروریستی در کرمان تسلیت گفت و افزود: هدف داعش به عنوان دشمن مشترک، ناامن‌سازی منطقه و کشتن افراد بی‌گناه است.

وی با قدردانی از کمک و همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران گفت: افغانستان خواهان توسعه و تحکیم روابط با ایران و تمام کشورهای همسایه است. سیاست امارت اسلامی روشن است که هیچ تهدیدی از افغانستان متوجه دیگران نشود و تلاش می‌کند در امنیت و ثبات منطقه، نقش مثبت ایفا کند.

عبدالکبیر افزود: امارت اسلامی با پیش بردن سیاست اقتصاد محور می‌خواهد افغانستان به‌عنوان مرکز اتصال برای ثبات اقتصادی و توسعه منطقه‌ای، نقش مهم خویش را ایفا کند.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط دفتر مطبوعاتی عبدالکبیر، کاظمی قمی نیز در این دیدار گفت ایران برای ترانزیت مشترک منطقه‌ای تلاش می‌کند تا با تقویت اقتصادی کشورهای منطقه و توسعه تجارت و با استفاده از این فرصت، کالاهای افغانستان به‌طور مستقیم به ترکیه و بازارهای کشورهای اروپایی برسد.

وی با اظهار اینکه سرمایه‌گذاران ایرانی با همتایان افغان آماده همکاری در بخش کشاورزی هستند، تأکید کرد: اگر افغانستان صادرات محصولات کشاورزی را آغاز کند، نخستین بازار این محصولات ایران خواهد بود.

‏اطلاعیه می‌افزاید کاظمی قمی در این دیدار همچنین اظهار داشت ایران از مخالفان حکومت طالبان حمایت نمی‌کند، بلکه تلاش می‌کند افغانستان بخشی از همکاری‌های منطقه‌ای گردد‌.

نماینده ویژه ایران همچنین تصریح کرد گروه‌ها و حلقاتی که به مخالفت و نفاق بین ایران و افغانستان دامن می‌زنند، هرگز موفق نخواهند شد.

 

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان