سازمان ملل دومین نشست مشورتی درباره افغانستان

سازمان ملل

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در یک نشست خبری تأکید کرد این سازمان دومین نشست مشورتی درباره افغانستان را برگزار خواهد کرد.

به گزارش اتحادنیوز، «استفانی ترمبلی» معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در یک نشست خبری اعلام کرد این سازمان نسبت به برگزاری دومین نشست مشورتی درباره افغانستان متعهد است، اما زمان دقیق برگزاری نشست را اعلام نکرد.

ترمبلی گفت: این نشست برای ایجاد اجماع بین‌المللی در مورد یک نقشه راه و بحث در مورد توصیه‌ ارزیابی‌های مستقل این سازمان خواهد بود.

وی اظهار داشت: من می‌توانم به شما بگویم دبیرکل واقعاً قصد دارد در زمان مناسب دومین نشست نمایندگان ویژه برای افغانستان را برگزار کند. من امروز زمان دقیقی برای اعلام ندارم و این نشست برای ایجاد اجماع بین‌المللی در مورد یک نقشه راه و بحث در مورد توصیه‌های ارزیابی‌های مستقل این سازمان است.

معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل ادامه داد مأموریت «فریدون سینیرلی اوغلو» فرستاده ویژه این سازمان برای آمادگی جهت برگزاری نشست نمایندگان ویژه برای افغانستان و حمایت از رایزنی‌های مربوطه تا پایان ماه فوریه تمدید شده است.

اولین نشست سازمان ملل متحد در مورد افغانستان در اول و دوم ماه می سال 2023 به رهبری دبیرکل این سازمان در دوحه برگزار شده بود‌.

هرچند اولین نشست نمایندگان ویژه برای افغانستان به رهبری دبیرکل سازمان ملل متحد در دوحه پشت درهای بسته و بدون حضور طالبان بود، اما این سازمان آن زمان در یک اعلامیه اهداف اساسی این نشست را تعامل بین‌المللی در زمینه حقوق بشر در افغانستان به ویژه حقوق زنان و دختران، ایجاد حکومت فراگیر و مبارزه با تروریسم و مواد مخدر اعلام کرده بود.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان