افغانستان| سومین همایش ادبی «نگین سلیمانی» در مزارشریف برگزار شد

همایش ادبی

سومین همایش ادبی «نگین سلیمانی» به مناسبت چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید سلیمانی توسط شاعران، نویسندگان، فعالان فرهنگی و اقشار مختلف مردم در شهر مزارشریف افغانستان برگزار شد.

به گزارش اتحادنیوز، «سید سکندر حسینی» مسئول کتابخانه فردوسی شهر مزارشریف و از شاعران افغانستان درباره سومین همایش ادبی «نگین سلیمانی» گفت: این همایش از سه سال به اینطرف در ولایت‌های کابل، هرات و بلخ در سالروز شهادت سردار سلیمانی توسط شاعران، نویسندگان، فعالان فرهنگی، دانشجویان و اقشار مختلف برگزار می‌شود.

وی افزود: سالگرد شهادت سردار سلیمانی مورد استقبال گسترده مردم افغانستان قرار می‌گیرد و روز شهادت این مرد بزرگ را یک مناسبت معنوی قلمداد می‌کنند چون این شهید یک شخصیت فرا زمانی و مکانی دارد و ایشان به جغرافیای خاصی محدود نمی‌شود.

حسینی تصریح کرد شهید سلیمانی در جغرافیای مقاومت نقش بسیار بارزی داشت و همگان ایشان را به عنوان یک شخصیت جهانی می‌شناختند. همچنین عملکرد و اقدامات این فرمانده بزرگ جهان اسلام در مبارزه با داعش و ریشه کن کردن آن بسیار موثر و قابل توجه است.

مسئول کتابخانه فردوسی شهر مزارشریف ادامه داد این شهید بزرگ برای مسلمانان جهان و در کل جامعه بشری خدمات شایسته انجام داده است و مردم افغانستان ایشان را دوست دارند.

به گزارش آوا، وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن محکومیت حمله تروریستی کرمان و ابراز همدردی و تسلیت به مردم ایران گفت در این اواخر جریان‌های مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران، سعی می‌کنند تا بین دو ملت اختلاف افکنی کنند اما این دسیسه‌هاکار ساز نیست و باید با ورود به میدان روشنگری شود.

 

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان