پیام‌های تسلیت و ابراز همدردی اقشار مختلف جامعه افغانستان

افغانستان پیام‌های تسلیت

به دنبال رویداد تروریستی کرمان، اقشار مختلف جامعه افغانستان با ابراز همدردی و صدور بیانیه‌های متعدد ضمن اعلام انزجار از این حادثه جانکاه، با ملت و دولت ایران غم شریکی کردند.

به گزارش اتحادنیوز، به دنبال رویداد تروریستی در سالروز شهادت سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی و شهادت شمار زیادی از هموطنانمان در شهر کرمان، اقشار مختلف جامعه افغانستان با ابراز همدردی و صدور بیانیه‌های متعدد ضمن اعلام انزجار از این حادثه جانکاه، با ملت و دولت جمهوری اسلامی ابراز غم‌شریکی کردند.

وزارت خارجه طالبان نیز در بیانیه‌ای اظهار داشت «امارت اسلامی افغانستان مراتب عمیق همدردی و تسلیت خویش را با دولت و مردم ایران و به ویژه با خانواده‌های قربانیان این رویدادها، ابراز می‌دارد».

در این بیانیه تاکید شده است: حملات وحشیانه در کرمان خلاف تمام اصول اسلامی و انسانی است.

دفتر معاونت سیاسی نخست وزیر حکومت طالبان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد این معاونت مراتب عمیق تسلیت و همدردی خویش را با دولت و مردم ایران ابراز می‌کند.

«حامد کرزی» رئیس جمهور پیشین افغانستان نیز با انتشار پیامی در شبکه ایکس نوشت وقوع انفجار تروریستی در اجتماع مردمی در شهر کرمان جمهوری اسلامی ایران را که باعث شهادت و جراحت تعدادی زیادی از مردم گردید، شدیداً محکوم می کند.
و افزود این عمل تروریستی جنایت ضد بشری و در تضاد با تمام اصول و ارزش‌های انسانی و اسلامی است.

کرزی در این پیام عمیق‌ترین مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده‌های قربانیان این حادثهٔ و مردم و حکومت کشور دوست و برادر ایران ابراز نموده، از بارگاه خداوند لایزال برای  شهداء بهشت برین و برای مجروحین شفای عاجل استدعا نموده است.

«احمد مسعود» نیز با انتشار پیامی، نوشت متاسفم که می‌بینم امروز ملت بزرگ ایران مورد حمله تروریستی دشمنان اسلام قرار گرفته‌اند. درد و داغ ناشی از شهادت دهها تن از شهروندان بی‌گناه کشور دوست و برادر ایران در پی دو انفجار توسط دشمنان انسانیت را درد خویش دانسته و عرض تسلیت دارم».
صلاح الدین ربانی، فرزند برهان‌الدین ربانی نیز حملات تروریستی در کرمان را محکوم کرده و ضمن اظهار همدردی با مردم و دولت ایران گفت: بی‌تردید تروریسم نمی‌تواند در مقابل جامعه‌ و دولتی که در راستای مبارزه علیه این پدیده در میدان فکر و عمل پیش‌قدم بوده‌است به اهدافش نایل آید، با آن‌هم خطر این پدیده‌ زشت جدی است و نیاز است در مسیر ریشه کنی آن اقدام صورت گیرد.

«عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه حکومت پیشین افغانستان نیزدر شبکه ایکس نوشت: درحالی‌که این حملات دهشت‌افکنانه، جنایتکارانه و خلاف ارزش‌های انسانی و اسلامی را با شدید‌ترین الفاظ محکوم می‌کنیم، مراتب تسلیت و همدردی خویش را با خانواده‌‌های قربانیان، حکومت و مردم جمهوری اسلامی ایران ابراز می‌داریم و برای شهداء از خداوند بهشت‌برین و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت داریم.

بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی در داخل و خارج از افغانستان نیز ضمن محکومیت انفجارهای تروریستی در کرمان، چنین حملاتی را کار دشمنان اسلام دانسته‌اند و تاکید کرده‌اند که باید ریشه‌های تروریسم با همکاری منطقه‌ای و جهانی خشکانده شود.

 

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان