جامعه روحانیت امامیه هرات: حمله تروریستی کرمان قلب همه مسلمانان را جریحه‌دار کرد

جامعه روحانیت

در ادامه واکنش‌های شخصیت‌ها، نهادهای فرهنگی، سیاسیون و اقشار مختلف مردم افغانستان، جامعه روحانیت امامیه هرات در بیانیه‌ای اعلام کرد حمله تروریستی کرمان قلب همه مسلمانان را جریحه‌دار کرد.

به گزارش اتحادنیوز، جامعه روحانیت امامیه هرات در واکنش به حملات تروریستی کرمان تاکید کرد قتل و عام مردم بی‌دفاع عمل شنیع جنایتکارانی است که با حمایت کشورهای حامی تروریسم و دشمنان اسلام، دست به چنین فجایع هولناکی می‌زنند.

متن کامل این بیانیه در ادامه آمده است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

وقوع حمله تروریستی در شهر کرمان که موجب شهادت و جراحت جمعی از زائران مرقد مطهر شهید والامقام سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی گردید؛ قلب همه مسلمانان و آزادگان جهان را جریحه‌دار کرد.

قتل عام مردم بی دفاع عمل شنیع جنایتکارانی است که با حمایت کشورهای حامی تروریسم و دشمنان اسلام، دست به چنین فجایع هولناکی می‌زنند.

جامعه روحانیت امامیه هرات و عموم مهاجرین افغانستانی مقیم جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم نمودن این اقدام کوردلانه، مراتب تسلیت و تعزیت خود را محضر امام عصر حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه، رهبر معظم انقلاب، ملت شریف ایران و خانواده‌های داغدار این حادثه خونین اعلام و برای شهدای عزیز، علو درجات و برای مجروحان شفای عاجل از خداوند متعال مسئلت می دارند.

 

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان