واکنش تند حماس و جهاد اسلامی

حماس و جهاد اسلامی

حماس و جهاد اسلامی در واکنشی تند به ادعاهای گستاخانه یک وزیر فاشیست صهیونیست درباره کوچاندن مردم غزه اعلام کردند که این اظهارات، رویا و توهمی بیش نیستند و مقاومت همچنان به مقابله با توطئه‌های شومی که اشغالگران به راه انداخته‌اند ادامه می‌دهد.

به گزارش اتحادنیوز، جنبش حماس فلسطین در بیانیه‌ای در واکنش به اظهارات سران رژیم اشغالگر درباره کوچ اجباری مردم فلسطین از غزه اعلام کرد که صحبت‌های مقامات کابینه فاشیست رژیم اشغالگر درباره آوارگی مردم فلسطین که آخرینِ آنها ادعاهای ایتمار بن گویر، وزیر فاشیست و تروریست رژیم صهیونیستی درباره آوارگی فلسطینیان نوار غزه و شهرک‌سازی در این منطقه بود، رویاهایی هستند که در سایه پایداری ملت فلسطین و مقاومت شجاع آن که بینی این دشمن شکست خورده را در نبرد طوفان الاقصی به خاک مالیدند، راه به جایی نمی‌برند.

حماس در بیانیه خود به این منظور تاکید کرد که جامعه بین‌المللی و سازمان ملل باید اقدامی برای فعال‌سازی ابزارهای قانونی در برابر این مواضع فاشیستی صهیونیست‌ها که جنایت جنگی کامل محسوب می‌شود انجام دهند و سران رژیم اشغالگر را به خاطر جنایت‌های ادامه‌دار علیه مردم و کودکان و غیرنظامیان بی‌دفاع فلسطین محاکمه کنند.

مقاومت همه توطئه‌ها علیه ملت فلسطین را شکست می‌دهد

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در واکنش به اظهارات گستاخانه مقامات صهیونیست از جمله بن گویر درباره آوارگی مردم غزه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، اظهارات سران کابینه نازی رژیم صهیونیستی درباره آوارگی مردم فلسطین در غزه، در چارچوب ادامه جنایات جنگی اشغالگران است.

در ادامه این بیانیه آمده است، سکوت در برابر این اقدامات گستاخانه صهیونیست‌ها به معنای تشویق ضمنی آنها برای ادامه جنایاتی است که کل امنیت ملی عربی را به خطر می‌اندازد و تهدیدی برای ثبات کل کشورهای منطقه است.

جهاد اسلامی دولت آمریکا را مسئول گستاخی و تحریک دشمن صهیونیستی برای اجرای توطئه به اصطلاح «مهاجرت داوطلبانه» مردم فلسطین در غزه دانسته و تاکید کرد، مقاومت همچنان به مقابله با جنگ نسل‌کشی و توطئه آوارگی مردم فلسطین که اشغالگران به راه انداخته‌اند ادامه خواهد داد و آگاهی ملت فلسطین و شجاعت رزمندگان مقاومت، همه این توطئه‌ها را شکست خواهد داد.

«ایتمار بن گویر» وزیر فاشیست کابینه بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه با اشاره به حملات همه جانبه رژیم اشغالگر به نوار غزه گفت که این فرصتی برای تمرکز بر پروژه کوچاندن فلسطینیان و ترغیب ساکنان غزه برای مهاجرت به دیگر کشورهاست.

این اظهارات گستاخانه بن گویر درباره کوچاندن مردم غزه برای نخستین بار نیست که از زبان یک مقام صهیونیست مطرح می‌شود و تخلیه غزه از ساکنان اصلی آن یعنی مردم فلسطین هدف شومی است که اشغالگران سال‌هاست در سر دارند و از ابتدای تجاوزگری کنونی به غزه یعنی از 7 اکتبر بارها در چارچوب توطئه‌های مختلف برای رسیدن به این هدف تلاش کرده‌اند.

بیشتر بخوانید

هفته گذشته نیز بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی وقیحانه بر لزوم «مهاجرت داوطلبانه» ساکنان غزه و یافتن کشورهایی برای پذیرش مردم غزه تأکید کرد. این ادعاهای نتانیاهو با واکنش تند گروه‌های مقاومت فلسطین همراه بود و حماس تاکید کرد مردم فلسطین هرگز به دشمن اجازه نمی‌دهند طرح‌های توطئه‌آمیزی که به مسئله فلسطین آسیب می‌زند یا مردم فلسطین را از اراضی و مقدسات آنها دور می‌کند، اجرا کند.

چندی قبل سرتیپ «خیرت شکری» معاون پیشین دستگاه تحقیقات امنیت کشور مصر با افشای طرح شیطانی آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین اعلام کرد که اسرائیل به دنبال یافتن یک «وطن جایگزین» برای مردم فلسطین است تا کشور فلسطین را از ریشه نابود کند و فلسطینی‌ها به عنوان «مردمی بدون سرزمین» در کشورهای مختلف عربی آواره شوند.

وی افزود، 7 اکتبر جرقه‌ای را روشن کرد که بر مبنای آن صحرای سینا و اردن به عنوان وطن جایگزین مردم غزه و کرانه باختری معرفی شوند و یا این مردم با داخل مصر و اردن همزیستی داشته باشند و نهایتا در بافت جمعیتی مصر و اردن ادغام شوند. این یک پروژه آمریکایی-اسرائیلی و تحت حمایت کشورهای اروپایی است که مربوط به زمان حاضر نیست؛ بلکه سابقه طولانی در این زمینه وجود دارد و همه تلاش‌ها برای اجرای این پروژه شکست خورده بود و این تلاش‌ها مجددا آغاز شده است. آنچه که اکنون در نوار غزه درحال رخ دادن است، مقدمه‌چینی آمریکا و اسرائیل برای اجرای پروژه وطن جایگزین با همزیستی فلسطینی‌ها با کشورهای عربی به دور از غزه و کرانه باختری است تا به این ترتیب غزه راه بعدی اسرائیل برای تحقق رویای (نقشه شیطانی) اسرائیل از نیل تا فرات باشد.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان