نشست نمایندگان اقتصادی خراسان رضوی و افغانستان در مرز دوغارون

خراسان رضوی، افغانستان

نشست مشترک اقتصادی و تجاری نمایندگان استان خراسان رضوی و افغانستان در مرز دوغارون تایباد دیدار کردند.

به گزارش اتحادنیوز، محمد مهدی جوانمرد، مشاور اقتصادی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان، سرپرست فرمانداری تایباد، ناظر گمرکات و مدیر بازارچه های مرزی خراسان رضوی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، نیروهای امنیتی و انتظامی، نماینده وزارت امورخارجه و دستگاه‌های اجرایی مستقر در مرز دوغارون تایباد و نیز محمد ابراهیم حکمت، مشاور اقتصادی معاونت اقتصادی نخست‌وزیری حکومت طالبان در مرز دوغارون تایباد دیدار کردند.

بررسی مشکلات، موانع و چالش‌های موجود در مسیر توسعه روابط تجاری میان دو کشور، از برنامه‌های در دستور این نشست یک روزه است و قرار است پس از بررسی مشکلات حوزه گمرکی و رانندگان ایرانی و افغانستانی، درباره تهیه و تدوین یادداشت تفاهمنامه‌های همکاری دو طرف اقدام شود.

گروه 21 نفره فعالان اقتصادی افغانستان با هدف افزایش سطح مبادلات تجاری، اقتصادی، بررسی موانع و رفع برخی مشکلات رانندگان دو کشور صبح امروز یکشنبه از طریق گذرگاه دوغارون وارد ایران شد.

پایانه مرزی و گمرک دوغارون در 18 کیلومتری شهر تایباد و همجوار با کشور افغانستان، در زمره پنج پایانه برتر اقتصادی کشور است.

بیشترین حجم کار این گمرک، ترانزیت کالا از طریق بندرعباس است. کالاهای بازرگانان افغانستانی، پاکستانی و گاه هندی و دیگر ملل همسایه افغانستان از طریق کشورهای حوزه خلیج فارس به گمرک‌های بندرعباس و بندر لنگه منتقل و از آنجا به گذرگاه رسمی دوغارون ترانزیت می‌شود.

 

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان