هشتادوششمین روز «طوفان الاقصی»

روز،طوفان الاقصی

شهادت ۱۶ نفر در بمباران مرکز غزه، کشته شدن دو نظامی صهیونیست، یورش به کرانه باختری از جمله مهمترین تحولات بامدادی روز هشتاد و ششمین طوفان الاقصی است.

به گزارش اتحادنیوز، جنگنده‌های رژیم اسرائیل اردوگاه النصیرات و منطقه الزوایده در مرکز نوار غزه را بمباران کردند که تا کنون 13 تن شهید به بیمارستان منتقل شده است. حملات در النصیرات نیز منجر به شهادت سه تن شده است.

حملات عامدانه صهیونیست‌ها به مناطق متعلق به آژانس کاریابی و امدادرسانی فلسطینیان (آنروا) نیز باعث شد که وزارت خارجه تشکیلات خودگردان به آن واکنش دهد و پرده از اهداف تل‌آویو در این باره بردارد.

مهمترین تحولات بامدادی روز هشتادوششم طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

******************************************************************************************

تصاویر تجمع اعتراضی در برابر خانه «نتانیاهوی مجرم»

🔹تصاویر مخابره شده از شهر تل‌آویو اشغالی حکایت از آن دارد که هزاران نفر از خانواده های اسرای صهیونیست از ساعتی پیش در برابر خانه نخست وزیر رژیم اسرائیل تجمع کرده و او را مجرم خطاب قرار دادند و خواستار استعفای فوری نتانیاهو شدند.

طوفان الاقصی روز

کشته شدن دو نظامی صهیونیست در غزه

🔹ارتش رژیم اسرائیل به کشته شدن دو نظامی خود با درجه افسری  زخمی شدن پنج تن دیگر از تیپ گفعاتی اذعان کرد. نظامی‌های زخمی شده وضع خطرناکی دارند.

یورش صهیونیست‌ها به کرانه باختری

نظامیان رژیم اسرائیل بامداد امروز یکشنبه همچنین به مناطقی در کرانه باختری از جمله طولکرم و شهرک سلوان یورش برده و در برخی مناطق، مبارزان فلسطینی به مقابله با متجاوزان پرداختند. اردوگاه نور شمس در طولکرم شاهد یورش گسترده صهیونیست‌ها بوده و این منطقه تقریبا به محاصره صهیونیست‌ها در آمده است.

شهادت 13 نفر در بمباران مرکز غزه

رسانه های فلسطینی گزارش دادند که در اثر بمباران منطقه الزوایده در مرکز نوار غزه 13 نفر به شهادت رسیده و شمار دیگری نیز زخمی شده‌اند.

حزب الله از شهادت رزمنده خود خبر داد

حزب الله لبنان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که علی احمد سعد معروف به جبریل در راه قدس و در حمله رژیم اسرائیل به بنت جبیل به شهادت رسیده است.

حملات عمدی صهیونیست‌ها به آژانس بین المللی آنروا در غزه

🔹وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که رژیم اسرائیل عامدانه در حال هدف قرار دادن اماکن متعلق به آژانس امدادرسانی و کاریابی برای فلسطینیان در نوار غزه است تا از این طریق این سازمان را از این منطقه خارج کرده و مانع از خدمات دهی آن به فلسطینیان شود.

 

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان