امیرخان متقی: ایران همسایه خوب افغانستان است

ایران

وزیر خارجه حکومت سرپرست افغانستان در دیدار با برخی از مسئولان رسانه‌ها و خبرنگاران ایرانی در کابل تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران همسایه خوب افغانستان است.

به گزارش اتحادنیوز، «امیرخان متقی» وزیر خارجه حکومت طالبان در دیداری با برخی مسئولان رسانه‌ها و خبرنگاران ایرانی در کابل درباره اوضاع افغانستان و سیاست خارجی حکومت کنونی کابل توضیحاتی را ارائه کرد.

«ضیاء احمد تکل» معاون سخنگوی وزارت خارجه طالبان در شبکه اجتماعی ایکس به نقل از امیرخان متقی نوشت هسات سیاست خارجی طالبان با توجه به منافع دینی و ملی دنبال می‌شود و این سیاست تحت تأثیر هیچ‌کسی نیست.

در این دیدار وزیر خارجه طالبان، ایجاد نظام مرکزی، تأمین امنیت و ریشه‌کنی کشت و قاچاق مواد مخدر را از بزرگترین دستاوردهای حکومت کنونی کابل اعلام کرده است.

امیرخان مقتی همچنین تاکید کرده است ایران همسایه خوب افغانستان است و روابط دوجانبه به سوی تقویت و توسعه درحال پیشرفت است.

وی با اشاره به سفرهایش به تهران و مشهد خاطرنشان کرد توسعه روابط دو کشور نشاندهنده آینده‌ای روشن است.

معاون سخنگوی وزارت خارجه طالبان درباره این دیدار اظهارداشت هیئت رسانه‌ای ایرانی در این دیدار گفته‌اند با آمدن به افغانستان برداشت‌های مثبتی از وضعیت و تحولات واقعی در این کشور داشته‌اند.

 

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان