تأکید طالبان بر تقویت اشتراکات دینی و زبانی افغانستان و ایران

تأکید طالبان بر تقویت اشتراکات دینی و زبانی افغانستان و ایران

وزیر اطلاعات و فرهنگ طالبان در دیدار با نمایندگان رسانه‌های ایران بر لزوم تقویت اشتراکات دینی، زبانی و فرهنگی تأکید کرد.

به گزارش اتحادنیوز، دفتر مطبوعاتی وزارت اطلاعات و فرهنگ حکومت طالبان در اطلاعیه‌ای از دیدار «خیرالله خیرخواه» وزیر اطلاعات و فرهنگ حکومت طالبان با شماری از نمایندگان رسانه‌های دولتی و آزاد جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده، در این دیدار خیرخواه با اشاره به اشتراکات دو کشور گفت: افغانستان و جمهوری اسلامی ایران از لحاظ دین، مذهب، زبان و فرهنگ اشتراکات زیادی دارند و باید این اشتراکات تقویت شود.

وی افزود برای کشورهای دیگر از افغانستان یک تصویر نادرست ارائه شده و باید با هماهنگی یکدیگر تلاش کنیم تا ذهنیت‌های منفی در برابر افغانستان دور شود و یک تصویر مثبت از این کشور داده شود.

خیرخواه ادامه داد: ما دریچه افغانستان را برای همه باز کردیم تا مردمان کشورهای دیگر به افغانستان سفر کنند و یک تصویر واقعی از افغانستان صلح‌آمیز برای جهان ارائه کنند.

وزیر اطلاعات و فرهنگ حکومت طالبان اظهار داشت: رسانه‌ها در تنویر اذهان عمومی نقشی ارزشمند و سازنده دارند که باید در ذهنیت سازی بیشتر تلاش کنند، رسانه‌های زیادی در افغانستان فعالیت دارند و محدویتی برای آنها وجود ندارد؛ در شماری از این رسانه‌ها زنان و دختران نیز کار می‌کنند.

وی در مورد برگزاری نمایشگاه کتاب و نشر فیلم‌های مستند نیز گفت: باید برای برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در هر دو کشور تسهیلات برای ناشران فراهم شود و حالا فیلم‌های مستند با در نظر گرفتن مسائل اسلامی و فرهنگی که در رسانه‌ها نشر می‌شود، هیچ نوع محدودیتی وجود ندارد.

خیرخواه همچنین تصریح کرد: در افغانستان دو زبان رسمی وجود دارد و امارت اسلامی از هر دو زبان پشتو و فارسی به‌عنوان زبان رسمی استفاده می‌کند.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان