کنعانی:‌ آمریکا همچنان به عنوان مسئول درجه اول تداوم حملات وحشیانه

کنعانی:‌ آمریکا همچنان به عنوان مسئول درجه اول تداوم حملات وحشیانه

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به اینکه تصویب قطعنامه ۲۷۲۰ شورای امنیت مشتمل بر ارسال کمک‌های انساندوستانه به غزه اقدامی مثبت اما ناکافی است، گفت: آمریکا همچنان به عنوان مسئول درجه اول تداوم حملات وحشیانه رژیم اسرائیل علیه فلسطینی‌ها نقش آفرینی می‌کند.

به گزارش اتحادنیوز، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه تصویب قطعنامه شماره 2720 شورای امنیت مشتمل بر ارسال کمک‌های فوری انساندوستانه به غزه را اقدامی مثبت اما ناکافی دانست.

کنعانی گفت: جای تأسف بسیار است که با گذشت 77 روز از حملات جنون آمیز رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع در نوار غزه، دولت آمریکا همچنان مانع تصویب قطعنامه‌ای الزام‌آور در شورای امنیت برای توقف جنگ و پایان دادن به جنایات جنگی و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: ارسال کمک‌های موثر انسانی در سایه تداوم بمباران‌ها و حملات نظامی رژیم صهیونیستی علیه مردمی که 77 روز تحت بی‌سابقه ترین جنایات جنگی تاریخ معاصر قرار داشته و بیش از 60 درصد منازل مسکونی و زیرساخت‌های شهری و خدماتی آنان تخریب شده است، عملا میسر نیست و اظهارات دبیرکل سازمان ملل متحد پس از تصویب این قطعنامه نیز ناظر بر همین واقعیت تلخ است.

کنعانی تصریح کرد: تصویب این قطعنامه چیزی از مسئولیت‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد کم نمی‌کند و دولت آمریکا همچنان مسئول درجه اول تداوم حملات وحشیانه و جنایات جنگی رژیم اسرائیل علیه شهروندان فلسطینی در غزه و نیز کرانه غربی فلسطین است.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان