طالبان خواستار آزادی ۴۵۰ کانتینر بازرگانان افغان در کراچی شد

کانتینر

مسئولان سفارت طالبان در اسلام‌آباد در دیدار با مقامات پاکستانی خواستار آزادی فوری ۴۵۰ کانتینری شدند که در شهر کراچی پاکستان توقیف شده است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، سفارت حکومت طالبان در اسلام‌آباد اعلام کرد وابسته‌های اقتصادی افغانستان در کراچی و اسلام‌آباد با «ماریه کازی» رئیس تجارت خارجی وزارت تجارت پاکستان و «زبیرخان» دبیر این وزارت در مورد مشکلات تجارتی گفتگو کردند.

در بخشی از اعلامیه‌ این سفارت آمده که مقامات وزارت تجارت پاکستان وعده داده‌اند که با در نظر داشت خسارات بازرگانان، کانتینرهای باقیمانده آزاد خواهند شد.

دولت پاکستان اخیراً بر شماری از کالاهای تجاری بازرگانان افغان که به شکل ترانزیتی از بندر کراچی به افغانستان منتقل می‌شود، 10 درصد مالیات وضع کردند و از بازرگانان افغان هم خواسته‌اند که به اندازه ارزش کالاهایشان در بانک‌های پاکستان ضمانت نقدی بگذارند.

حکومت پاکستان در هفتم آذر ماه حدود سه هزار کانتینر کالاهای تجاری بازرگانان افغان را رها کرد که چندین ماه به دلیل تغییر لایحه تجارت ترانزیت پاکستان در بندر کراچی متوقف مانده بود.

اما حدود 450 کانتینر دیگر را که در فهرست سیاه پاکستان قرار داشت، ترخیص نشد. لیست سیاه پاکستان شامل 212 قلم کالای تجاری می‌شود که پاکستان به بازرگانان افغان اجازه انتقال از طریق ترانزیت را نمی‌دهند.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان