کمک ۱۱۰ میلیون دلاری به حمایت از آموزش کودکان در افغانستان

آموزش کودکان

سازمان مشارکت جهانی برای آموزش ۱۱۰ میلیون دلار به‌منظور حمایت از آموزش کودکان در افغانستان کمک کرد.

به گزارش اتحادنیوز، سازمان مشارکت جهانی برای آموزش (جی‌پی‌ای) اعلام کرد این سازمان به‌منظور حمایت از آموزش کودکان در افغانستان 110 میلیون دلار کمک در نظر گرفته است.

جی‌پی‌ای در بیانیه‌ای اعلام کرد قرار است این کمک طی دو سال آینده زمینه آموزش بهتر را برای کودکان افغان در مدارس دولتی فراهم کند و 7.6 میلیون کودک در سراسر افغانستان از این کمک‌ها بهره‌مند خواهند شد.

«لورا فریجنتی» مدیر اجرایی نهاد مشارکت جهانی برای آموزش در این بیانیه اظهار کرد: ما بسیار خوشحالیم که می‌توانیم به حمایت خود از آموزش در افغانستان ادامه دهیم. این کمک مالی که از طریق «یونیسف» و «نجات کودکان» نظارت می‌شود، به کودکان افغان کمک می‌کند تا به آموزش‌های مورد نیاز دسترسی داشته باشند.

به گفته وی، 59.5 میلیون این کمک زیر نظر صندوق حمیات از کودکان سازمان ملل در مناطق دورافتاده و صعب‌العبور کشور برای کودکان به‌ویژه دختران در بخش تهیه کتاب‌های درسی، نوشت‌افزار و حمایت از حقوق معلمان کلاس‌های محلی و همچنان ارائه کتاب‌های درسی و راهنمایی معلمان حدود 15 هزار مدرسه دولتی هزینه خواهد شد.

بیانیه افزود علاوه بر این، دست‌کم 28 هزار معلم و کارمند اداری مدارس نیز آموزش خواهند دید.

در بیانیه تصریح شده است 50 میلیون دلار این کمک از طریق مؤسسه نجات کودکان در بخش ادامه آموزش کودکان دختر و پسر در مناطق دوردست افغانستان هزینه خواهد شد.

قرار است این مبلغ در بخش ساخت‌وساز ساختمان مدارس، فراهم‌سازی آب آشامیدنی بهداشتی، تهیه کتاب و نوشت‌افزار و آموزش زنان جوان به‌منظور استخدام به عنوان آموزگار در مدارس ابتدایی به مصرف برسد.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان