روایت معاون امنیتی وزیر کشور از جزئیات حمله تروریستی به مقر انتظامی

حمله تروریستی راسک سیستان و بلوچستان

تهران- ایرنا- معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه تعدادی از کشته‌شدگان تروریست در اختیار نیروی انتظامی، گفت: اکنون منطقه در آرامش کامل است و نیروهای امنیتی و انتظامی با اجرای طرح مهار و محاصره منطقه، به دنبال دستگیری باقی تروریست‌های متواری هستند.

سید مجید میراحمدی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به جزئیات حمله تروریستی پنجشنبه شب – 23 آذر – به مقر انتظامی راسک، گفت: حدود ساعت ۲ بامداد، تروریست‌ها از چند محور به کلانتری راسک حمله و کمینی را برای جلوگیری از ورود نیروهای کمکی ایجاد کردند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اضافه کرد: نیروهای کمکی انتظامی پس از اعزام، در کمین نیروهای تروریستی قرار گرفتند اما با رشادت و شجاعت و با تقدیم ۲ شهید و مقاومت جانانه، موفق شدند خود را به کلانتری برسانند. آنها توانستند با کمک کادر کلانتری، تروریست‌ها را وادار به عقب‌نشینی کرده و تلفاتی را از آنها گرفته و ۱ نفر را هم دستگیر کنند.

وی با اعلام اینکه این حادثه در مجموع ۱۱ شهید و ۶ زخمی را به همراه داشت، اظهار داشت: تعدادی از کشته‌شدگان تروریست در اختیار نیروی انتظامی است و تعدادی را نیز تروریست‌ها با خود بردند.

میراحمدی با بیان اینکه اکنون منطقه در آرامش کامل است، تاکید کرد: نیروهای امنیتی و انتظامی با اجرای طرح مهار و محاصره منطقه، به دنبال دستگیری باقی تروریست‌های متواری هستند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه تعداد دقیق تروریست‌ها مشخص نشده است، افزود: دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی، مشغول تحقیق و بررسی هستند تا جزئیات دقیق را به اطلاع مردم برسانند.

معاون وزیر کشور اضافه کرد: گروهک جیش‌الظلم مسئولیت این حادثه تروریستی را به عهده گرفته است و قطعاً پاسخ سخت و دردناکی را دریافت خواهد کرد.

وی با اشاره به تاثیر شبکه‌های تفرقه افکن داخلی بر رخ دادن چنین حوادثی، گفت: وقتی که امنیت منطقه با حرف‌های اختلاف افکن و اقدامات مختلف، دچار مسائل و مشکلاتی شود، به طور طبیعی جریان‌های تروریستی از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند.

میراحمدی شرایط منطقه و استان را بسیار مهم توصیف کرد و افزود: افرادی که در استان مسئولیت داشته و بلندگو در اختیار دارند و تاثیرگذارند، باید توجه کنند که امنیت مهم‌ترین و اصلی‌ترین موضوع است و صحبت‌ها و اقداماتشان باید در راستای تقویت امنیت منطقه باشد.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور خاطرنشان کرد: هرگونه سخن و اقدام تفرقه‌افکن، قطعاً به نفع تروریست‌ها است و آنها از این شرایط بهره خود را خواهند برد.

به گزارش اتحادنیوز، در پی حمله ناجوانمردانه گروهک تروریستی به مقر انتظامی راسک که نیمه شب پنجشنبه 23 آذرماه رخ داد، ۱۱ نفر از عوامل فراجا اعم از افسران ارشد و سرباز به شهادت رسیدند. سردار رادان فرمانده فراجا هیاتی را به منطقه اعزام کرد.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری ایرنا

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان