بحران غذایی میلیون‌ها انگلیسی در کریسمس امسال

کریسمس، بحران غذایی انگلیس

روزنامه انگلیسی گاردین با استناد به تحقیقات مؤسسه “نشنال دتلاین” هشدار داد که وخامت بحران هزینه زندگی، خانواده‌های بریتانیایی را مجبور کرده است که در تعطیلات کریسمس امسال بیشتر قناعت کنند و هزینه هدایا و وعده‌های غذایی خود را کاهش دهند.

به گزارش اتحادنیوز،به نقل از راشاتودی، روزنامه انگلیسی گاردین در گزارش اخیر خود با استناد به تحقیقات مؤسسه “نشنال دتلاین National Debtline” هشدار داد که وخامت بحران هزینه زندگی، خانواده‌های بریتانیایی را مجبور کرده است در تعطیلات کریسمس امسال بیشتر قناعت کنند و هزینه هدایا و وعده‌های غذایی خود را کاهش دهند.

داده‌ها نشان می‌دهد که حدود 6.5 میلیون نفر در فصل تعطیلات برای گرم کردن خانه‌های خود با مشکل مواجه هستند، در حالی که 2.7 میلیون نفر باید بین خرید غذا یا هدیه یکی را انتخاب کنند.

بر اساس این گزارش، بیش از 14 میلیون مصرف‌کننده در حال برنامه‌ریزی برای محدود کردن تعداد هدایای کریسمس امسال هستند، در حالی که 6 میلیون نفر گفته‌اند که فقط می‌توانند برای کودکان هدیه بخرند.

دیوید چیدل، سرپرست اجرایی شرکت “مانی ادوایس تراست” که مؤسسه نشنال دتلاین را مدیریت می‌کند، گفت: کریسمس امسال بحران هزینه‌های زندگی بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود و میلیون‌ها نفر برای گرم کردن خانه‌های خود مشکل دارند و بسیاری نیز نگرانی‌های مالی را تجربه می‌کنند.

این مطالعه همچنین نشان داد که بیش از 24 میلیون بزرگسال بریتانیایی قصد دارند از وام و اعتبار برای پرداخت هدایای کریسمس امسال استفاده کنند.

از این تعداد، 12 میلیون نفر قصد استفاده از کارت‌های اعتباری را دارند، در حالی که 4.7 میلیون نفر برای پرداخت هزینه خرید خود از وام استفاده خواهند کرد.

گاردین به‌نقل از چیدل نوشت: ما عمیقاً در مورد تأثیر بلندمدتی که افزایش معوقات بدهی بر امور مالی خانوارها در سال 2024 و پس از آن خواهد داشت، نگران هستیم.

پیش‌بینی می‌شود که بدهی خانوارها در بریتانیا از سطح فعلی 73 میلیارد پوند (92 میلیارد دلار) به 151 میلیارد پوند (190 میلیارد دلار) در سال 2026 افزایش یابد.

بر اساس گزارش دفتر مسئولیت بودجه انگلیس (OBR)، خانواده‌های بریتانیایی در زمان حاضر شاهد بیشترین کاهش سالانه استانداردهای زندگی از زمانی که این کشور شروع به جمع‌آوری داده‌ها در دهه 1950 کرد، می‌باشند.

این گزارش حاکی است که درآمد سرانه قابل‌تصرف واقعی خانوارها در زمان حاضر 3.5 درصد کمتر از سطح قبل از همه‌گیری کروناست.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان