نماینده آمریکا: از پاکستان در مبارزه علیه تروریسم حمایت می‌کنیم

نماینده آمریکا، افغانستان

نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان در پایان بازدید از پاکستان اعلام کرد از سیاست‌های ضدتروریستی اسلام‌آباد حمایت می‌کنیم.

به گزارش اتحادنیوز، «تام وست» نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان در اطلاعیه‌ای از پایان بازدید دو روزه خود از اسلام‌آباد خبر داد و اعلام کرد طی این سفر با وزیر خارجه، رئیس ستاد ارتش و نماینده ویژه پاکستان برای افغانستان گفتگوهای مهمی داشته است.

«وست» در «اکس» نوشت در این دیدارها پیرامون «چالش‌های امنیتی جدی ناشی از تحریک طالبان پاکستان و همچنین حفاظت از پناهندگان افغان» بحث و تبادل نظر کرده است.

درحالی‌که اسلام‌آباد مدعی حمایت کابل از تحریک طالبان پاکستان است و نسبت به حمله به خاک افغانستان نیز هشدار داده است، نماینده آمریکا افزود: ایالات متحده علیه تروریسم در منطقه در کنار پاکستان می‌ایستد.

وست در ادامه اظهار داشت: ما از ارتباط نزدیک با اسلام‌آباد در مورد مسائل مربوط به حفاظت از پناهندگان، از جمله همکاری با سازمان‌های بین‌المللی و رفتار انسانی و شرافتمندانه با آنها سپاسگزاریم.

بیشتر بخوانیم

این در حالی است که باوجود واکنش‌ها و انتقادات سازمان ملل، عفو بین‌الملل و سایر نهادهای حقوق‌بشری از اخراج مهاجران افغان توسط پاکستان، اسلام‌آباد روند اخراج را تسریع کرده است.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان