کاروان صلح برای محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی راهی غزه می‌شود

کاروان

کاروانی متشکل از یکهزار قایق با چهار هزار و ۵۰۰ سرنشین از اتباع غربی مخالف نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه درصدد عزیمت به سواحل غزه هستند.

خبرگزاری صدای افغان(آوا) – سرویس بین الملل:  به گزارش ایرنا، روزنامه “ترکیه” چاپ آنکارا روز سه شنبه اعلام کرد: اکثر اعضای این کاروان از اتباع کشورهای غربی هستند و می خواهند با این اقدامشان به رژیم اسرائیل اعلام کنند که به جنایاتش پایان دهد.

در این گزارش یادآوری شده است که در سال ۲۰۱۰ میلادی در حمله نیروهای صهیونیستی به کشتی مرمره آبی که حامل کمک های بشردوستانه به مردم غزه بود، ۹ شهروند ترکیه کشته و شماری زخمی شدند و در روزهای اخیر رژیم صهیونیستی بنای یادبود این کشتی را تخریب کرده است.

این کشتی ترکیه‌ای، در سال ۲۰۱۰ به عنوان بخشی از ناوگان شامل پنج کشتی دیگر، سعی در رساندن تجهیزات به حماس در نوار غزه داشت که توسط رژیم اسرائیل هدف قرار گرفت و به یک بندر در سرزمین های اشغالی هدایت شد.

گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ میزان برابر با هفتم اکتوبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و با وجود درخواست های جهانی برای توقف جنایات در غزه، در حال بمباران این باریکه است.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان