وزارت زراعت پرداخت ۷۰ میلیون افغانی به دو شرکت داخلی را تایید کرد

وزارت زراعت

مقام‌های وزارت زراعت، آبیاری و مالداری امارت اسلامی می‌گویند که این وزارت برای دو شرکت داخلی پرداخت مبلغ ۷۰ میلیون افغانی خدمات مالی اسلامی را از طریق صندوق وجهی انکشاف زراعت به منظور حمایت و رشد از بخش خصوصی تایید کرده‌ است.

خبرگزاری اتحادنیوز، مصباح الدین مستعین، سخنگوی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری امارت اسلامی امروز (سه شنبه، ۳۰ عقرب) در مصاحبه با خبرنگار آوا گفت که مولوی صدراعظم عثمانی، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری پرداخت مبلغ ۷۰ میلیون افغانی خدمات مالی اسلامی را برای دو شرکت از طریق صندوق وجهی انکشاف زراعت تایید کرد.

مصباح الدین مستعین افزود که مولوی صدراعظم عثمانی، در دفتر کارش طی جلسه‌ای با حضور انجینر عبدالغفور غفری، رئیس صندوق انکشاف زراعت و مولوی صدیق الله، رئیس تصدیق‌دهی تخم‌های بذری، ۷۰ میلیون افغانی خدمات مالی اسلامی را برای دو شرکت درخواست کننده پول تائید نمود.

به گفته سخنگوی وزارت زراعت، در آغاز این جلسه رئیس صندوق انکشاف زراعت موضوع نشست را شریک ساخته و در ارتباط با درخواست قرضه‌ شرکت‌های افغان رید پومی گرینت و شرکت صنعتی شعیب یحی معلومات داد.

آقای مستعین می‌گوید که معین زراعت و مالداری پس از بررسی درخواست شرکت های متقاضی خدمات مالی اسلامی مبلغ ۷۰ میلیون افغانی قرضه را برای این دو شرکت جوس سازی و کارتن سازی میوه‌جات تائید نمود تا در توسعه فعالیت‌های‌شان استفاده نمایند.

این مقام وزارت زراعت، آبیاری و مالداری هدف از پرداخت این خدمات مالی اسلامی را حمایت از بخش خصوصی و رشد و انکشاف زراعت در افغانستان عنوان کرد.

گفتنی است که شغل نزدیک به ۷۰ درصد مردم افغانستان زراعت است.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان