بن سلمان خواستار توقف صادرات سلاح به اسرائیل شد

ولیعهد عربستان سعودی امروز (سه‌شنبه) در سخنانی در جریان نشسته مجازی بریکس خواستار توقف صادرات سلاح به رژیم صهیونیستی شد.

خبرگزاری اتحادنیوز، ولی‌عهد عربستان سعودی با بیان اینکه مخالف کوچاندن اجباری مردم فلسطین است، گفت که باید جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه غیر نظامیان بی‌گناه در غزه متوقف شده و به این فاجعه انسانی پایان داده شود.

به گزارش فارس به نقل از شبکه الجزیره، بن سلمان با بیان اینکه عربستان مخالف کوچاندن اجباری مردم فلسطین است، گفت: از همه کشورها می‌خواهیم صادرات سلاح به اسرائیل را متوقف کنند.

وی همچنین تأکید کرد که ریاض به دنبال آغاز فرآیند صلح جدی و فراگیر برای حل مسئله فلسطین است.

پیش از این نیز، «ولید الخریجی» معاون وزیر امور خارجه عربستان در نشست «گفت وگوی منامه» در بحرین گفت که تداوم جنگ و طولانی کردن آن، به یک فاجعه انسانی توجیه‌ناپذیر منجر می‌شود و منطقه را به درگیری‌های گسترده‌تری می‌کشاند.

وی افزود: «بارها هدف قرار دادن غیر نظامیان به هر شکل و بهانه‌ای را محکوم کردیم. تداوم جنگ و طولانی کردن آن به یک فاجعه انسانی منجر می‌شود، منطقه را به جنگ وسیع تری می‌کشاند، و امنیت و صلح منطقه‌ای را تضعیف و مختل می‌کند».

الخریجی تاکید کرد: «عربستان سعودی به تلا‌شهای خود برای آزادی گروگان‌ها و بازداشت‌شدگان نزد حماس، و احیای صلح عادلانه و همه جانبه، آتش بس فوری و رفع محاصره تحمیلی بر غزه ادامه خواهد داد».

در ادامه جنایات صهیونیستها که دامنه آن به لبنان نیز کشیده شده است، برگزاری رسمی لبنان خبر داد که پهپاد رژیم صهیونیستی یک خودروی غیر نظامی را در منطقه «الشعیتیة» هدف قرار داد که در پی آن، چهار نفر به شهادت رسیدند.

شبکه المیادین، هم امروز از شهادت «فرح عمر» خبرنگار زن و «ربیع المعماری» تصویربردار این شبکه در حمله اسرائیل به جنوب لبنان خبر داد.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان