تکمیلی: خبر توقیف کشتی «اسرائیلی» از سوی نیروهای یمنی در دریای سرخ تایید شد

توقیف کشتی «اسرائیلی»

شبکه خبری المیادین به نقل از منابع موثق گزارش داده است که «نیروهای دریایی یمن موفق شدند یک کشتی صهیونیستی را در عمق دریای سرخ توقیف کنند». از سوی هم روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» با اشاره به کشتی توقیف شده در دریای سرخ توسط یمنی‌ها، گزارش داد که این کشتی متعلق به یک شرکت به مالکیت رامی اونگار یک تاجر اسرائیلی است.

خبرگزاری اتحادنیوز، المیادین خبر داده ۵۲ نفر در کشتی اسرائیلی بازداشت شده‌اند.

منابع موثق یمنی تأکید کردند که خدمه کشتی و سرنشینان آن در حال حاضر تحت بازجویی قرار دارند و ملیت آن‌ها توسط دستگاه‌های ذی‌ربط یمن شناسایی شده است.

گفته شده که منابع یمنی به المیادین گفتند خبر شما درباره توقیف یک کشتی اسرائیلی واقعیت دارد. «منتظر خبری باشید که دل‌هایتان را آرام می‌کند».

از سوی هم وبگاه آکسیوس به نقل از یک منبع صهیوینستی نوشت: حوثی‌ها (انصارالله) به یک کشتی که بخشی از آن متعلق به یک شرکت اسرائیلی بود، حمله کردند و کنترل آن را به دست گرفتند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به این خبر، جمهوری اسلامی ایران را به دست داشتن در توقیف کشتی در نزدیکی یمن متهم کرد.

دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی مدعی شد که ایران پشت توقیف یک فروند کشتی در جنوب دریای سرخ و در نزدیکی آب‌های سرزمینی یمن قرار دارد.

دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی در ادعایی مضحک توقیف کشتی در نزدیکی یمن را کار ایران دانست و گفت: حمله ایران به یک کشتی بین‌المللی را محکوم می‌کنیم!

در همین حال روزنامه صهیونیستی هاآرتص با اشاره به کشتی توقیف شده در دریای سرخ توسط یمنی‌ها، گزارش داد که این کشتی متعلق به یک شرکت به مالکیت رامی اونگار یک تاجر اسرائیلی است.

بر اساس این گزارش، این کشتی هنگام توقیف در نزدیکی آبهای شهر جده در عربستان سعودی در حال حرکت بود.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: صدای افغان (آوا)

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان