کاخ سفید اظهارات ایلان ماسک را محکوم کرد

ایلان ماسک

کاخ سفید اظهارات ایلان ماسک مالک شبکه اجتماعی ایکس را «ترویج نفرت انگیز یهودی ستیزی» خوانده و محکوم کرده است.

خبرگزاری اتحادنیوز، آندرو بیتس سخنگوی کاخ سفید در گفتگو با خبرنگاران، ایلان ماسک ثروتمندترین مرد جهان و مالک شبکه اجتماعی ایکس را به دلیل یک توئیت ضد یهودی مورد انتقاد قرار داد.

ماسک در این توئیت، با عنوان «حقیقت واقعی» یهودیان را به تضعیف تمدن غرب از طریق حمایت از مهاجرت متهم کرد.

سخنگوی کاخ سفید افزود: ما این گونه ترویج نفرت انگیز یهودی ستیزی و نفرت نژاد پرستانه را که بر خلاف ارزش های بنیادی ما آمریکایی هاست، در قوی ترین شکل ممکن محکوم می کنیم.

براساس این گزارش، پس از آن که ایلان ماسک با انتشار پستی در شبکه ایکس، در این باره که سفیدپوستان در کشورهای غربی «در حال جایگزینی» با شمار انبوهی از مهاجران از کشورهای جنوب جهانی هستند، موجی از انتقادات را علیه خود برانگیخت.

بر این اساس، این تئوری توطئه که یهودیان مسئول هموار کردن مسیر این جایگزینی از طریق حمایت از مهاجرت و جایگزینی مهاجران هستند، همان عقیده فرد مسلحی است که با حمله به کنیسه یهودیان در شهر پیتسوبرگ، باعث مرگ 11 نفر شد. این حمله که در اکتبر 2018 اتفاق افتاد، مرگبارترین حمله ضد یهودی در تاریخ آمریکا بوده است.

این نخستین باری نیست که ماسک درباره مهاجرت اظهاراتی بیان می کند که مورد انتقاد شمار زیادی قرار گرفته و منعکس کننده عقاید راست گرایان افراطی است.

وی پیشتر در ماه سپتامبر نیز اقدام آلمانی ها در نجات جان پناهجویانی که در معرض خطر در دریای مدیترانه هستند و انتقال آنها به اروپا را «احساسات تهاجمی» خوانده بود. این اصطلاحی است که معمولا از آن برای به تصویر کشیدن مهاجران به عنوان نیروهای متخاصمی که بیشتر از درخواست پناهندگی، قصد تصاحب یک کشور را دارند، استفاده می شود.

این اظهارات در حالی است که ماسک تاکنون درباره آنها اظهار تاسف چندانی نکرده است.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان