گروگان گیری صهیونیست‌ها از شهروندان فلسطینی در «گذرگاه مرگ»/گزارش اختصاصی

شهروندان فلسطینی

علی رغم تبلیغات گسترده صهیونیست‌ها در تدارک یک گذرگاه به اصطلاح امن برای کوچ اجباری ساکنین مناطق شمالی غزه، مشاهدات خبرنگار تسنیم حاکی از آن است که صهیونیست‌ها در این مسیر اقدام به تیراندازی، بازداشت و گروگانگیری از میان شهروندان فلسطینی می‌کنند.

خبرگزاری اتحادنیوز، همزمان با محاصره شهر غزه توسط ارتش رژیم صهیونیستی، هزاران نفر ازمردم مناطق شمالی این باریکه به ناچار دست به کوچ اجباری به سمت مناطق مرکزی و جنوبی نوار غزه زده اند.

شهروندان فلسطینی با پای پیاده و با استفاده از گاری و درشکه پس از طی مسافت های طولانی به مناطق مرکزی و جنوبی غزه پناه می برند.

بسیاری از شهروندان فلسطینی در مسیر عبور از جاده به اصطلاح امن رژیم صهیونیستی هدف تیراندازی نظامیان رژیم صهیونیستی قرار گرفته و برخی نیز پس از بازداشت به اسارت صهیونیست ها درمی آیند و همین امر سبب شده تا فلسطینی ها از این مسیر با عنوان «جاده مرگ» یاد کنند.

شهروند فلسطینی ساکن شهر غزه که مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده بود به خبرنگار تسنیم در نوار غزه گفت:  پس از 25 روز زندگی در بیمارستان قدس، همزمان با ورود نظامیان اسرائیلی به شهر غزه به ما گفته شد که به سمت جنوب حرکت کنیم، اما در بین مسیر نظامیان اسرائیلی برادرم را از خودرو پیاده و او را بازداشت کردند. مجبور شدیم تا او را تنها رها کنیم و به راه خودمان ادامه دهیم.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع:خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان