نماینده فلسطینی در سازمان ملل: بمباران و تهاجم به غزه باید فورا متوقف شود

نماینده

«ریاض منصور» نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل بامداد امروز (پنجشنبه) طی سخنرانی در شورای امنیت گفت: بمباران و تهاجم به غزه باید فورا متوقف شود.

خبرگزاری اتحادنیوز، «ریاض منصور» نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل، گفت: «قطعنامه تصویب‌شده توسط شورای امنیت، بمباران کور نوار غزه و کشتار حدود ۵ هزار کودک فلسطینی را محکوم نکرد».

منصور بامداد امروز پنجشنبه طی سخنرانی در شورای امنیت با بیان اینکه آب سالم در شفاخانه‌های نوار غزه وجود ندارد، توضیح داد: «بمباران و تهاجم باید اکنون متوقف شود و کمک‌ها باید وارد نوار غزه شود».

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در پی تداوم آوارگی مردم فلسطین است، افزود: «قطعنامه شورای امنیت نباید فقط یک نامه روی کاغذ باشد، بلکه باید یک واقعیت برای مردم فلسطین باشد».

این دیپلمات فلسطینی همچنین تصریح کرد: «توقف بمباران‌های اسرائیلی باعث می‌شود اسرا آزاد شوند و مجروحان تحت مداوای لازم قرار گیرند».

ساعاتی پیش، شورای امنیت سازمان ملل بالاخره پیش‌نویس قطعنامه ارائه‌شده از سوی مالت برای برقراری وقفه بشردوستانه در غزه را تصویب کرد.
پیش‌نویس قطعنامه تصویب‌شده توسط شورای امنیت همچنین خواستار وقفه فوری و گسترده بشردوستانه و ایجاد گذرگاه‌های امن در سراسر نوار غزه است.

این قطعنامه همچنین بر آتش‌بس فوری و تمدید شده در سراسر نوار غزه برای چند روز کافی برای امکان رسیدن کمک‌ها تاکید می‌کند.

این قطعنامه با ۱۲ رأی مثبت و ۳ رأی ممتنع (آمریکا، انگلیس و روسیه) به تصویب رسید.

پیش از این، امریکا و دیگر متحدان رژیم تروریست صهیونیستی سه قطعنامه که خواستار برقراری آتش‌بس در غزه بوده را وتو کرده‌اند. روسیه و چین هم در مقابل، قطعنامه دیگری را که امریکا معرفی کرده بود وتو کرده‌اند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (۱۵ میزان) در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی عملیات موسوم به «طوفان الاقصی» را آغاز کرد.

رژیم صهیونیستی در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرده و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داده است. حملات رژیم صهیونیستی به شهادت بیش از ۱۱ هزار نفر منجر شده است.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع:خبرگزاری صدای افغان(آوا)

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان