برگزاری مراسم دومین دور فراغت دانشجویان رشته ارتباطات دانشگاه بلخ

فراغت دانشچویان دانشگاه بلخ

مسئولان دانشکده ژورنالیزم و ارتباطات جمعی دانشگاه بلخ می گویند که ۲۲ دانشجو فراغت شان را از این دانشکده جشن گرفتند.

خبرگزاری اتحادنیوز، محمد عیسی سخاوتی، یکی از مسئولان دانشکده ژورنالیزم و ارتباطات جمعی دانشگاه بلخ در دومین دور فراغت دانشجویان رشته ارتباطات این دانشکده به خبرنگار آوا گفت: ۲۲ دانشجو در دومین دور فراغت از رشته ارتباطات از دانشکده ژورنالیزم و ارتباطات جمعی دانشگاه بلخ فارغ شدند.

وی با بیان‌ اینکه دانشجویان رشته ارتباطات آشنایی کامل به فعالیت رسانه‌ای دارند، افزود: «دانشجویان دانشکده ژورنالیزم و ارتباطات جمعی دانشگاه بلخ دوره های آموزشی کار در تلویزیون، رادیو و روزنامه را سپری نمودهاند چون مرکز فعالیت رسانه‌ای در سال جاری فعال و صد ها دانشجو را تحت پوشش قرار داده است».

فراغت

سخاوتی اظهارداشت: یکی از دغدغه های مهم دانشجویان آینده شغلی است اما من باور دارم دانشجویان دانشکده ژورنالیزم با مهارت های که فراگرفته‌ اند می توانند شغل خوب و مناسب را اختیار کنند و در جامعه مفید باشند.

در همین حال شماری از دانشجویان رشته ارتباطات در دانشکده ژورنالیزم و ارتباطات جمعی دانشگاه بلخ گفتند: چهار سال تحصیل کردیم و برای کسب علم و مهارت به صورت شبانه روزی تلاش کردیم اما حالا زمان فراغت رسیده هیچگونه امیدواری برای اشتغال نداریم.

فراغت دانشچویان

آنان افزودند یک جوان با انگیز خدمت به وطن و مفید بودن در جامعه قدم در مسیر دانشگاه و فراگیری علم می گذارد اما زمانیکه شکم جوان و خانواده جوان گرسنه باشد چگونه متعهد و استوار باشد، از همین رو خواست مشخصا ما از حکومت تامین فضای شغلی برای دانشجویان است یا حد اقل امکانات را برای فعالیت یک دانشجو در جامعه فراهم نمایند.

گفتنی است که دانشکده ژورنالیزم و ارتباطات جمعی دانشگاه بلخ در رشته های روزنامه نگاری، روابط عمومی و ارتباطات دانشجو دارد و یکی از دانشکده های فعال در دانشگاه بلخ محسوب می شود.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع:خبرگزاری صدای افغان(آوا)

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان