آغاز روند شناسایی مهاجرین برای ارائه خدمات تعلیمی و معیشتی در بلخ

شناسایی

رییس معارف بلخ می گوید؛ کودکان و نوجوانانی که تازه از کشورهای دیگر به ولایت بلخ برگشته اند، شناسایی و مطابق رتبه و سویه تعلیمی شان در مکاتب جذب خواهند شد.

خبرگزاری اتحادنیوز، شیخ عدالجلیل شهید خیل، رییس معارف ولایت بلخ و عضوی کمیته امداد رسانی برای مهاجرین بازگشت کننده در این ولایت، گفت: خانواده های مهاجر برگشت کننده در شهر مزارشریف و ولسوالی های ولایت بلخ نگران تعلیم و تحصیل کودکان و جوانان خود نباشند چون ما در راستای فراهم سازی زمینه تعلیم و تحصیل برای مهاجرین بازگشت کننده مصمم و جدی هستیم.

وی افزود: «کودکان و نوجوانانی که تازه از کشور های خارجی به ولایت بلخ برگشته اند مطابق رتبه و سویه تعلیمی در مکاتب جذب خواهند شد و روند شناسایی برای ارائه خدمات بهتر آغاز شده است».

رییس معارف بلخ اظهارداشت که رفتار و رویه نظامیان پاکستانی با شهروندان افغانستانی کاملا غیر اخلاقی و انسانی است و ما خواهان توقف هر چه عاجل این عملکرد هستیم.

شهید خیل با بیان اینکه حکومت پاکستان با اخراج پناهجویان‌ افغانستانی عمل خلاف اسلام مرتکب شده، گفت: مسئولین حکومتی و مردم افغانستان هر چه در توان دارند برای استقبال و آسایش مهاجرین بازگشت کننده انجام خواهند داد و ما هموطنان مان را دوست داریم.

در همین حال حاجی زید سخنگوی مقام ولایت بلخ از امداد رسانی ۲۴ ساعته برای مهاجرین بازگشت کننده در این ولایت خبر داد و گفت: فعالیت کمیته اضطراری برای کمک رسانی به مهاجرین عودت کننده رضایت بخش است اما بسنده نیست و حکومت تلاش دارد بهترین خدمات را برای هموطنان بازگشت کننده مان به وطن ارائه نماید.

گفتنی است که حکومت محلی بلخ بعد از بازگشت ده ها خانواده اخراج شده از پاکستان در این ولایت کمیته اضطراری امداد رسانی را برای این خانواده ها ایجاد نمود که مورد استقبال مردم و ادارات حکومتی قرار گرفته است و همه در تلاش کمک رسانی به این مهاجرین می باشند.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری صدای افغان (آوا)

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان