شهادت ۱۴۴ کودک در ۲۴ ساعت گذشته از سوی رژیم صهیونیستی در نوار غزه

شهادت

وزارت صحت فلسطین از شهادت ۱۴۴ کودک دیگر فلسطینی در طول فقط ۲۴ ساعت در نتیجه حملات و بمباران های بی وقفه ارتش رژیم صهیونیستی خبر داده اند.

خبرگزاری اتحادنیوز، وزارت صحت فلسطین در نوار غزه بعد از ظهر هر روز آمار شهدای حملات و بمباران های ارتش رژیم صهیونیستی را منتشر می کند.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین بعد از ظهر دیروز (سه‌شنبه، 16 عقرب) در آمار خود از افزایش شمار شهدای حملات بی‌رحمانه ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه به ۱۰ هزار و ۳۲۸ نفر خبر داده و گفته بود که ۴۲۳۷ نفر از این شهیدان کودک هستند.

این سخنگو ظهر یک روز قبل از آن (در روز دوشنبه) با اعلام شمار شهدا و زخمی های بمباران های ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه اعلام کرده بود که ۴۱۰۴ کودک فلسطینی به شهادت رسیده اند.

به نقل از ایران پرس، نگاهی به آمارهای رسمی روزهای دوشنبه و سه شنبه وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه نشان می دهد که فقط در طول ۲۴ ساعت یعنی از ظهر دوشنبه تا ظهر سه شنبه ۱۳۳ کودک فلسطینی در حمله جنایتکاران جنگی به این منطقه جان خود را از دست داده و شهید شده اند و در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۱۴۴ کودک فلسطینی در غزه به شهادت رسیده اند.

نیروهای مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ میزان برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع تل آویو آغاز کردند و رژیم صهیونیستی برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

حمایت غرب از رژیم اسرائیل به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی برای این رژیم در ادامه کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی بوده است.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: صدای افغان (آوا)

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان