شفاخانه ولایتی سمنگان روزانه ۹۰۰ بیمار را تحت پوشش درمانی قرار میدهد

شفاخانه

سئولان در شفاخانه ولایتی ولایت سمنگان می گویند: در ماه گذشته بیش از ۲۳ هزار نفر برای دریافت خدمات صحی به شفاخانه ولایتی سمنگان مراجعه نموده و ما روزانه بیش از ۹۰۰ مریض را تحت پوشش قرار میدهیم و این بیانگر اعتماد مردم به تیم پزشکی ما در ولایت سمنگان می باشد و عرضه خدمات صحی بهتر و با کیفیت تر روز به روز در حال افزایش و پیشرفت است.

خبرگزاری اتحادنیوز، سید عثمان حمیدی، آمر شفاخانه ولایتی ولایت سمنگان در رابطه به ارائه خدمات و مشکلات این شفاخانه به خبرنگار آوا گفت: اخیرا سازمان جهانی صحت برای شفاخانه ولایتی سمنگان یک محموله دارو ارسال نموده که این محموله دارو به مراجعه کنندگان تجویز می شود.

وی افزود که در ماه گذشته بیش از ۲۳ هزار نفر برای دریافت خدمات صحی به شفاخانه ولایتی سمنگان مراجعه نموده و ما روزانه بیش از ۹۰۰ مریض را تحت پوشش قرار میدهیم و این بیانگر اعتماد مردم به تیم پزشکی ما در ولایت سمنگان می باشد و عرضه خدمات صحی بهتر و با کیفیت تر روز به روز در حال افزایش و پیشرفت است.

شفاخانه3

حمیدی اظهارداشت که حقیقت فعالیت های شفاخانه ولایتی سمنگان در رسانه ها کشور انعکاس پیدا می کند؛ از همین رو سطح باورمندی مردم به داکتران و شفاخانه های داخلی بیشتر شده و ما در راستای ارتقای ظرفیت داکتران و کادر پزشکی تلاش خواهیم کرد.

وی گفت شفاخانه ولایتی سمنگان با توجه مسئولین از ۸۰ بستر به ۲۴۰ بستر ارتقا پیدا کرده که بزودی ۴۸۱ داکتر و کادر پزشکی در این شفاخانه برای ارائه خدمات صحی فعالیت خواهند نمود و قبل از این تیم کاری ما حدود ۲۰۰ داکتر و کادر پزشکی بود.

وی با اشاره بر اینکه اعمار ساختمان های معیاری و بازسازی بخشی از ضرورت های شفاخانه ولایتی سمنگان است، گفت: ارتقای شفاخانه ولایتی سمنگان و افزایش تیم کاری این شفاخانه نیازمند اعمار ساختمان جدید و بازسازی ساختمان قبلی می باشد، هر چند حمایت های حکومت مرکزی و تاجران ملی بخشی از مشکلات ما را برطرف نموده اما بسنده نیست و ما تقاضای توجه بیشتر داریم.

شفاخانه2

آمر شفاخانه ولایتی سمنگان افزود: «بخش های درمان چشم، گوش و گلو، صحت روان، جلد، ان تا نی، تشخیصیه، آی سی یو و طیب عدلی در شفاخانه ولایتی ولایت سمنگان ایجاد شده و عنقریب فعالیت شان آغاز خواهد شد».

در همین حال شماری از شهروندان شهر ایبک مرکز ولایت سمنگان به خبرنگار آوا گفتند: ارائه خدمات در شفاخانه ولایتی نسبت به گذشته بهتر شده اما هنوز با مشکلات فراوان صحی مواجه هستند چون درمان شان در این شفاخانه ممکن نیست و ما از مسئولین می خواهیم در عرصه طبابت توجه و سرمایه گذاری بیشتر داشته باشند.

شفاخانه1

گفتنی است که در سال گذشته شفاخانه ولایتی ولایت سمنگان دارو های اولیه به ارزش 47 میلیون افغانی را به مراجعه کنندگان این مرکز صحی به صورت رایگان تجویز نموده و این شفاخانه بنابر تقاضای مردم به محموله های بیشتر دارویی نیاز دارد.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع:خبرگزاری صدای افغان(آوا)

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان