اشغالگران اسرائیلی با هدف بایکوت اخبار جنگ غزه به تهدید و‌ آزار خبرنگاران روی آوردند

خبرنگار

خبرنگار شبکه المیادین در قدس اشغالی اعلام کرد که گروهی از خبرنگاران و شهرک‌نشینان افراطی صهیونیست مدام درحال تهدید او هستند و وی را به‌دلیل انتشار اخباری که مخالف روایات دروغین اسرائیلی‌هاست، مورد حمله قرار دادند.

خبرگزاری اتحادنیوز، میان حملات تروریستی عامدانه رژیم اشغالگر علیه خبرنگاران و اصحاب رسانه در غزه و نیز کرانه باختری و سایر مناطق فلسطین اشغالی برای جلوگیری از افشای اخبار و تصاویر جنایات این رژیم در جهان، خانم «هناء محامید» خبرنگار شبکه المیادین در قدس اشغالی اعلام کرد که در معرض تهدیدات بسیار جدی روزنامه‌نگاران و شهرک‌نشینان صهیونیست قرار گرفته است.

وی گفت: من در معرض یک کمپین تهدیدآمیز سازماندهی‌شده قرار دارم و صهیونیست‌ها تلاش کردند به‌بهانه گرفتن یک بسته پستی برای من کمین بگذارند. تعدادی از خبرنگاران صهیونیست اتهاماتی را علیه من مطرح کردند و شماری از آنها به‌همراه شهرک‌نشینان، من را تا خودروی شخصی‌ام تعقیب کردند و تلاش داشتند مانع از سوار شدن من به خودرو شوند. آنها با گرفتن فیلم از من مدعی شدند که خبرهای جعلی منتشر می‌کنم.

خبرنگار المیادین با اشاره به اینکه این تهدیدات در چارچوب سیاست ارعاب سیستماتیک رژیم صهیونیستی با هدف ساکت کردن فلسطینی‌هاست تأکید کرد: صهیونیست‌ها می‌خواهند از انتشار هر روایتی که مخالف روایت‌های دروغین آنهاست جلوگیری کنند. من از روز اول جنگ غزه در معرض تهدیدات و اقدامات تحریک‌آمیز رژیم اشغالگر در همه سطوح قرار داشتم و دشمن می‌خواهد از هر ابزاری برای شست‌وشوی مغزی افکار عمومی استفاده کند.

هناء محامید تصریح کرد: رسانه‌های صهیونیستی در مطالبی که منتشر می‌کنند اشاره‌ای به اخبار واقعی از آنچه در میدان اتفاق می‌افتد ندارند و این رسانه‌ها به درجه بالایی از انحطاط و سقوط رسیده‌اند که بیانگر زیرپا گذاشتن همه ارزش‌ها توسط رژیم اشغالگر است، این درحالی است که ما در شبکه المیادین در چارچوب قانونی حرفه خبرنگاری و رسانه فعالیت می‌کنیم و تنها وظیفه خبرنگاری خود را انجام می‌دهیم.

وی افزود: ما هنگامی که جنایات رژیم اشغالگر را فاش می‌کنیم مورد آزار و اذیت قرار می‌گیریم و محدودیت‌های زیادی علیه خبرنگاران در فلسطین اشغالی وجود دارد.

شبکه المیادین نیز گزارش داد که خبرنگار شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی به‌همراه گروهی از صهیونیست‌های افراطی برای هناء محامید کمین گذاشته بودند و به‌شکلی وحشیانه با او برخورد کردند.

مرکز رسانه‌های عربی در واکنش به تهدید خبرنگار المیادین توسط صهیونیست‌ها اعلام کرد که تهدیدات و آزار اشغالگران علیه هناء محامید، خبرنگار المیادین در قدس اشغالی یک تهدید شخصی علیه وی نیست و به همه خبرنگاران عرب آسیب می‌زند. هناء محامید یکی از برجسته‌ترین روزنامه‌نگاران در جامعه عربی است و کار خود را به‌صورت حرفه‌ای انجام می‌دهد و اتفاقی که برای او افتاد شرم‌آور است.

این نخستین بار نیست که کارکنان و خبرنگاران شبکه المیادین در معرض تهدیدات و آزار و اذیت‌های صهیونیست‌ها قرار می‌گیرند و هفته گذشته نظامیان رژیم اشغالگر به منزل «ناصر اللحام» مدیر دفتر شبکه المیادین در کرانه باختری حمله و فرزند او را بازداشت کردند.

پیش از آن نیز نظامیان رژیم اشغالگر خانه «جمال حویل» عضو شورای انقلابی جنبش فتح را که مهمان شبکه المیادین شده بود محاصره کردند. جمال حویل گفت که تماس‌های تهدیدآمیز مستقیم از سوی سرویس اطلاعات رژیم اشغالگر دریافت کرده است.

شهادت 48 خبرنگار از آغاز جنگ در غزه

دفتر رسانه‌ای دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد: از آغاز نبرد طوفان الاقصی در هفتم اکتبر گذشته تاکنون 48 خبرنگار در حملات رژیم صهیونیستی به این باریکه به شهادت رسیدند.

یحیی ابومنیع آخرین خبرنگاری است که در حملات به غزه به شهادت رسیده است.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان