ملا عبدالغنی برادر: افغانستان تهدیدی برای هیچ یک از همسایگانش نخواهد بود

افغانستان

معاون نخست‌وزیر دولت سرپرستی افغانستان در دیدار با احمدیان ضمن تأکید بر توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری به ویژه فعال کردن حوزه ترانزیت و بندر چابهار، تصریح کرد: افغانستان تهدیدی برای هیچ یک از همسایگانش نخواهد بود.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «ملا عبدالغنی برادر» معاون اقتصادی نخست‌وزیر دولت سرپرستی افغانستان که در صدر یک هیأت ۳۰ نفره به تهران سفر کرده، عصر امروز (یکشنبه) ۱۴ آبان ماه با علی‌اکبر احمدیان نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و درباره مسائل دو جانبه به ویژه در حوزه‌های امنیتی و اقتصادی، آخرین تحولات منطقه و اوضاع غزه گفت‌وگو کرد.

در این دیدار احمدیان با اشاره به پیشینه تمدنی و تاریخی دو ملت و حمایت کشورمان از مردم افغانستان در دوره اشغالگری بیگانگان، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از استقلال، ثبات، امنیت و پیشرفت افغانستان حمایت می‌کند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی، همکاری در حوزه‌های مختلف از جمله امور تجاری و صنعتی، حمل و نقل، کشاورزی، تامین حق‌آبه ایران و افزایش همکاری در حوزه آبی بر اساس منافع دو کشور را مورد تأکید قرار داد.

احمدیان با اشاره به جنایات بی‌شرمانه رژیم جعلی صهیونیستی در غزه و تأکید بر همبستگی جهان اسلام برای پایان دادن به جنایات هولناک رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی، حمایت این کشور از مقاومت فلسطین و غزه را ستود.

در این دیدار ملا عبدالغنی برادر با تشکر از مهمان نوازی مردم ایران از مهاجران افغانستانی، بر توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری فیمابین دو کشور به ویژه فعال کردن حوزه ترانزیت، بندر چابهار و همکاری در حوزه حمل و نقل هوایی تأکید کرد.

وی با اعلام پایبندی طرف افغانستانی به اجرای معاهدات فیمابین دو کشور به ویژه در حوزه آبی، اقتصادی کردن مرزها و سرمایه گذاری مشترک در این ارتباط را به نفع منافع دو کشور خواند.

ملا عبدالغنی برادر، با اشاره به عزم کشورش در مبارزه با تروریسم و اطمینان بخشی در مورد امنیت مرزها تصریح کرد: افغانستان تهدیدی برای هیچ یک از همسایگانش نخواهد بود.

وی در پایان از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به مردم کشورش در مقاطع مختلف به خصوص در دو دوره جهاد تشکر و قدردانی کرد.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان