برگزاری نخستین نشست استراتژیک اقتصادی میان هیات امارت اسلامی و مقام‌های ایرانی در تهران

نشست

به دنبال رسیدن ملا عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی رییس الوزرا و هیأت 30 نفری استراتژیک همراه وی به تهران، نخستین نشست تخصصی و استراتژیک اقتصادی میان این هیأت و مقامات جمهوری اسلامی ایران، امروز شنبه، 13 عقرب به میزبانی وزیر جهاد کشاورزی این کشور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری اتحادنیوز، این نشست تخصصی اقتصادی میان طرفین به میزبانی «محمدعلی نیکبخت»، وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید.
نشست 1
در این نشست طرفین با برشمردن ظرفیت‌های خود در زمینه‌های کشاورزی، آبزی‌پروری و کشت فراسرزمینی خواستار توسعه همکاری‌ها در این زمینه‌ها شدند.
نشست2
در این نشست که مقامات وزارت‌خانه‌های نیرو، راه و‌ شهرسازی، اقتصاد و امور خارجه ایران نیز حضور داشتند، بحث‌های مفصلی پیرامون مناطق آزاد تجاری به ویژه بندر چابهار، مسائل گمرکات طرفینی، ترانزیت و موترهای ترانزیتی و ایجاد سهولت‌ها در این رابطه به تبادل نظر پرداختند تا کمیسیون‌های تخصصی در ادامه این موضوعات را بررسی نموده، به سمت همکاری مشترک گام بردارند.
نشست3
این در حالی است که فردا ظهر، یک شنبه، 14 عقرب وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران میزبان معاون اقتصادی رییس الوزرا امارت اسلامی است.
سفر این هیات عالی رتبه، اولین سفر ملا برادر پس از سقوط نظام جمهوری به جمهوری اسلامی ایران در طول بیش از دو سال گذشته است و از اهمیت بالای سیاسی و اقتصادی برخوردار است.
اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان