وزیر دفاع طالبان: دولت اسلام‌آباد عواقب کار خود را بسنجد

وزیر دفاع، وزیر دفاع هیئت حاکمه افغانستان

وزیر دفاع هیئت حاکمه افغانستان با اشاره به اخراج پناهجویان افغان از پاکستان هشدار داد: دولت اسلام‌آباد عواقب کار خود را بسنجد و همان قدر بکارد که توان برداشت آن را دارد.

به گزارش خبرگزاری اتحاد، «ملا محمد یعقوب» وزیر دفاع حکومت افغانستان در اوج روند اخراج اجباری پناهجویان افغان از پاکستان تاکید کرد: اسلام‌آباد عواقب کارش خود را بسند و همان قدر بکارد که توان برداشت آن را دارد.

وی با استفاده کلمه «رژیم» برای دولت پاکستان اظهارداشت: تصمیم اسلام‌آباد برای اخراج اجباری پناهجویان افغان یکجانبه و غیرقابل پذیرش است.

وزیر دفاع حکومت کابل تصریح کرد: این تصمیم ظالمانه‌ای است که بر افغان‌ها تحمیل شده و آنها را با مشکلات مواجه کرده است.

ملایعقوب در بخش دیگری از سخنانش گفت: دولت پاکستان به افغان‌ها ظلم نکند، مال شخصی آن‌ها را نگیرد و مالکیت‌ها را نیز ضبط نکند.

وی اظهارداشت که افغانستان با تمام توان خود کوشش خواهد کرد جلو ضبط دارایی‌های پناهجویان افغان را بگیرد و به هیچ صورت به کسی اجازه نخواهد داد که از «براداران افغان را دزدی کند».

بر اساس گزارش‌ها روابط حکومت طالبان با دولت پاکستان بیش از گذشته تیره شده است و سرنوشت املاک و دارایی‌های پناهجویان افغان پس از اخراج از این کشور نیز از به اختلافات دو کشور دامن زده است.

سفارت حکومت افغانستان در اسلام‌آباد نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده بود با وزیر کشور پاکستان درباره نحوه انتقال دارایی‌های پناهجویان افغان گفتگو کرده است.

هنوز جزئیات از این گفتگوها روشن نیست.

نهادهای بین‌المللی نیز اقدام حکومت پاکستان مبنی بر اخراج پناهجویان افغان را محکوم کرده‌اند.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان