نهادهای امدادرسان: پناهجویان افغان پس از اخراج از پاکستان جایی برای زندگی ندارند

نهادهای امدادرسان

شماری از نهادهای امدادرسان بین‌المللی در اعلامیه‌ای مشترک هشدار دادند پناهجویان افغان که از پاکستان اخراج شده‌اند جایی برای زندگی ندارند.

به گزارش خبرگزاری اتحاد نیوز، شورای پناهندگان نروژ، شورای پناهندگان دانمارک و کمیته بین‌المللی نجات با اشاره به سرعت اخراج پناهویان افغان از پاکستان هشدار دادند، پناهجویان افغان پس از اخراج از پاکستان جایی برای زندگی ندارند.

این نهادهای امدادرسان بین المللی با توجه به افزایش و اخراج سریع پناهجویان افغان از پاکستان، از تمام نهادهای امدادرسان خواسته‌اند تا برای حل مشکلات و جلوگیری از بروز بحران جدید، بودجه فراهم کنند.

در اعلامیه این نهادها آمده است: از کشورهای همسایه افغانستان درخواست می‌کنیم تا زمانی که برای بازگشت افغان‌ها به کشورشان، شرایط مناسب و امن و داوطلبانه فراهم شود، به حمایت از همه افراد آسیب‌پذیر ادامه دهند.

پاکستان اوایل ماه اکتبر به همه پناهجویان غیرقانونی در این کشور مهلت داد تا اول نوامبر سال جاری میلادی این کشور را ترک کنند در غیر اینصورت دستگیر و اخراج می‌شوند.

آمار این نهادهای بین‌المللی  نشان می‌دهند که در حال حاضر روزانه بین 9 هزار تا 10 هزار پناهجوی افغان از پاکستان به کشورشان باز می‌گردند.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان