سیاستمدار افغان: پاکستان برای اخراج پناهجویان تاوان خواهد پرداخت

سیاستمدار افغان

سیاستمدار افغان و نماینده ریاست جمهوری پیشین افغانستان در امور پاکستان اعلام کرد دولت اسلام‌آباد برای اخراج گسترده پناهجویان افغان تاوان خواهد پرداخت.

به گزارش اتحاد نیوز، «محمد عمر داودزی» سیاستمدار  و نماینده ریاست جمهوری پیشین افغانستان در امور پاکستان اظهارداشت: پس از فروکش موضوع پناهجویان افغان، جنگ در پاکستان شدت خواهد گرفت و دولت اسلام‌آباد تاوان اخراج اجباری پناهجویان افغان را می‌پردازد.

وی به رسانه‌ها گفت است که بحران انسانی و اقتصادی افغانستان همچنین کاهش کمک‌های بشردوستانه و ورود گسترده پناهجویان افغان در آستانه زمستان احتمال بروز خطر جدی و یک فاجعه را به شدت افزایش داده است.

این سیاستمدار افغان در ادامه تصریح کرد: تصمیم اخراج پناهجویان افغان برای پاکستان پیامد دارد و دولت اسلام‌آباد تاوان آن را خواهد پرداخت.

داودزی خاطرنشان کرد: پاکستان از حکومت طالبان انتظار داشت «تحریک طالبان پاکستان»(تی تی پی) را سرکوب و خط مرزی دیورند را به رسمیت بشناسد.

این سیاستمدار افغان همچنین گفت: طالبان نتوانستند، نمی‌توانند و نمی‌خواهند خط دیورند را به رسمیت بشناسند. بنابراین پاکستان راه انتقام جویانه را در پیش گرفت.

داودزی درباره عدم قاطعیت حکومت کنونی کابل در برابر اخراج پناهجویان افغان گفت: افغانستان در حال پذیرش و جابه‌جایی پناهجویان در قندهار و ننگرهار است و ممکن است در فرصت دیگری به روابط خود با پاکستان تجدید نظر کند.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان